Klimatické zmeny už viac nemôžeme ignorovať: Twitter sa rozhodol pre radikálny krok

aplikácia twitter otvorená na mobile

Twitter sa rozhodl pre radikálny krok v oblasti klímy (Zdroj: Unsplash/Claudio Schwarz)

#Klimatické zmeny už dnes rozhodneme nemôžeme popierať. Aj neodborným okom vieme priznať, že ročné obdobia sú iné ako boli v minulosti a príroda sa mení. Aj napriek tomu sa stále nájdu ľudia a aj spoločnosti, ktoré sa snažia tieto fakty poprieť, pretože chcú ušetriť peniaze na výrobu a podobne.

Sociálna sieť Twitter sa preto rozhodol pre radikálny krok. Na deň Zeme oznámil zákaz reklám, ktoré propagujú popieranie klimatických zmien. Uviedol, že klamlivá reklama, ktorá je v rozpore s vedeckým konsenzom o kríze, nebude na platforme povolená podľa jej pravidiel pre nevhodný obsah.


Novinka na Twitteri: Už čoskoro sa budeš môcť odznačiť z iných príspevkov a upravovať svoje vlastné


„Sme presvedčení, že popieranie klímy by sa nemalo speňažiť na Twitteri a že skresľujúce reklamy by nemali odvádzať pozornosť od dôležitých rozhovorov o klimatickej kríze,“ napísal v príspevku vedúci tímu spoločnosti pre udržateľnosť. „Uvedomujeme si, že zavádzajúce informácie o zmene klímy môžu podkopať úsilie o ochranu planéty.“

Pomáha klíme aj iným spôsobom

Twitter tvrdí, že posúdi, či reklamy, ktoré hovoria o zmenách klímy porušujú pravidlá na základe správ od dôveryhodných zdrojov, ako je napríklad Medzivládny panel OSN pre zmenu klímy. Spoločnosť dodala, že v nasledujúcich mesiacoch sa podelí o ďalšie podrobnosti o svojej práci na pridaní spoľahlivého a autoritatívneho kontextu ku klimatickým rozhovorom, ktoré sa odohrávajú na Twitteri.

Tento krok stavia na niektorých ďalších opatreniach, ktoré Twitter prijíma ako riešenie klimatických zmien. Do konca roku 2022 chce Twitter vo svojich dátových centrách využívať iba uhlíkovo neutrálne zdroje energie. To podporuje uzavretý klimatický pakt Európskej únie začiatkom tohto roka. Twitter sa okrem iného zaviazal prejsť na obnoviteľnú elektrinu vo svojich prenajatých prevádzkach v bloku a zvýšiť svoje investície do technológie na odstraňovanie uhlíka.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, vice.com
Odporúčame