Khamzat Chimaev a titul v UFC: Je to niečo, čomu sa MMA nevyhne?

Khamzat Chimaev

Khamzat Chimaev (zdroj: IG/khamzat_chimaev)

#Čečenský bojovník Khamzat Chimaev bojujúci pod švédskou vlajkou má všetky predpoklady na to, aby sa stal budúcim šampiónom prestížneho UFC.

Khamzat Chimaev ide nahor

Bojovník s prezývkou „Borz“, čo v preklade znamená vlk, ale zároveň je to aj typ čečenského samopalu, nastúpil zatiaľ v UFC na šesť zápasov, z ktorých všetkých šesť vyhral. Celkovo má v kariére za sebou 12 profesionálnych duelov, v ktorých vo všetkých prípadoch odchádzal ako víťaz. Chimaev zatiaľ nenašiel premožiteľa a i keď si urobil meno predovšetkým vo welterovej váhe do 77 kilogramov, aktuálne vzhliada k titulu v strednej váhe do 84 kilogramov.

Práve tam v októbri v Abú Dhabí v Spojených arabských emirátoch bude bojovať s brazílskym protivníkom Paulom Costom. Khamzat dal jasne najavo, že jeho ambíciou je opasok, nech už by to bolo v akejkoľvek divízii. Šampiónom v 84ke je momentálne Israel Adesanya. Čečenský bijec mu poslal niekoľko odkazov a snažil sa dostať do zápasu s ním, ale doposiaľ to ostalo bez odozvy.

Chimaev potrebuje porážať veľké mená a šancu dostane. Už zdolal Gilberta Burnsa aj Kevina Hollanda, Paulo Costa bude pravdepodobne najťažším súperom jeho doterajšej kariéry. Prezident UFC Dana White aj známy moderátor a podcaster Joe Rogan sa zhodujú, že Khamzat je skutočne nebezpečný, ťažko zdolateľný bojovník.

Silnejú hlasy, že skôr či neskôr sa šampiónom v prestížnom UFC stane. Samozrejme, o titul ešte nešiel a tieto zápasy majú v sebe osobitú emóciu. Ak má ale niekto predpoklad na to, aby bol o rok, dva či tri s opaskom champa Ultimate Fighting Championship, je to práve tento chlapík. Niektorí ľudia ho zbožňujú, iní nenávidia, ale málokomu v MMA obci je ľahostajný. 

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.com, ufc.com, espn.com
Odporúčame