Kde sa vzal a čo je Mannequin Challenge? Pozrite si najdôležitejšie videá nového fenoménu

Youtube

#MannequinChallenge. Asi najvýraznejší virálny trend posledných mesiacov oslovil ľudí po celom svete, vrátane celebrít, športových klubov a v podstate kohokoľvek, kto má chuť sa tváriť, že je figurínou a má mobilný telefón. Ťažko uveriť, že celý fenomén vznikol len celkom nedávno – v polovici októbra a to medzi žiakmi v Jacksonville na Floride. Pozrime sa teda na niekoľko zlomových momentov tohto trošku zvláštneho trendu, ktorý sa na Slovensku ešte skutočne nezobudil a ktorý zatiaľ len pasívne observujeme.

Prvý Challenge

Nie je to ani profesionálne video, ani dielo marketingových agentúr, ale jednoducho filmík, ktorý natočilo pár žiakov školy v Spojených štátoch. Tak štartuje virálny  fenomén. Partia žiakov sa jednoducho nudila a tvárila sa, že sú figurínami.

O čo ide s Black Beatles?

Rae Sremmurd je americké hip-hopové duo, ktoré sa v pozadí videí Mannequin Challenge objavuje najčastejšie. Dokonca to kapele pomohlo prebojovať sa na čelo americkej hitparády. A keďže ich skladba odkazuje na legendárnych The Beatles, ozval sa aj samotný Paul McCartney. Ten sa nechal nakrútiť ako figurína pri klavíri. A v pozadí samozrejme hrala skladba Black Beatles.

https://www.youtube.com/watch?v=9eNtTN906dg

Celebrity a Mannequin Challenge

Je ťažké identifikovať, ktorá celebrita bola prvá a ktorá rozhodila virálne siete svojou účasťou v challenge. Medzi tie najvplyvnejšie rozhodne patrí Ellen DeGeneres, ktorá nakrútila video v Bielom dome v prítomnosti prezidenta Obamu alebo hercov Roberta De Nira, Tom Hanksa alebo Roberta Redforda.

https://youtu.be/abbLr1nQ1Zk?t=50s

Aj niekdajšia skupina Beyoncé – Destiny’s Child – sa na chvíľu dala znovu dohromady, aby natočila spoločné video.

Svoju stopu zanechali aj futbalisti. Napríklad Cristiano Ronaldo počas tréningu alebo Jamie Vardy po strelenom góle.

A vraciame sa späť do Bieleho domu a aj k športovcom. Takto totiž video nakrútila prvá dáma USA Michelle Obama a basketbalisti Cleveland Cavaliers s LeBronom Jamesom na čele, počas audiencie v sídle amerického prezidenta.

Odporúčame