Káva nie je len pôžitkom na jazyku: Pár šálok kávy ti vie trvalo zlepšiť náladu!

Káva nie je len pôžitkom na jazyku: Pár šálok kávy vám vie trvalo zlepšiť náladu! (Zdroj: Unsplash.com/ Nathan Dumlao)

#Káva je veľkým životabudičom pre viacerých z nás. Stále sa diskutuje aj o tom, že koľko káv, by ste počas dňa mali vypiť. No zistili sme, že káva ti pomôže aj na tvoju náladu. Tak, ak máš zlú náladu povieme ti, koľko gramov kávy ti ju zlepší!

Nový výskum, ktorý bol medzi 5 000 dospelými ľuďmi, hovorí o nálade ľudí, ktorí si vypijú kávu. Do výskumu boli zapojení ľudia zo Spojeného kráľovstva, Talianska, Fínska, Nemecka a Poľska. Výskum bol zameraný na výber stravy a aký to môže mať vplyv na zlú náladu. Vedci z University of Catania v Taliansku zhodnotili, že opatrenia v oblasti životného štýlu, ako je správna strava a pravidelné cvičenie, môžu zlepšiť náladu. Informoval o tom portál Independent.co.uk.

Okrem cvičenia a správnej stravy však zlepší náladu aj káva. Presnejšie 75 mg kofeín, čo je približne jedna šálka kávy, každé štyri hodiny vám môže výrazne zlepšiť náladu. Nie len dočasne, ale trvalo! Tiež vám to vylepší bdelosť a kognitívne myslenie. Až 20 percent dospelých uviedlo, že po pití kávy sa im zlepšila nálada.

Giuseppe Grosso, odborný asistent na lekárskej fakulte Univerzity v Catanii, povedal, že existujú dôkazy, ktoré naznačujú, že mikroživiny v káve môžu prechádzať z krvi do mozgu a napomáhať telu pri tvorbe nových neurónov v mozgu.


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk,Independent.co.uk.
Odporúčame