Fascinuje vás cestovanie karavanom alebo dokonca bývanie v ňom? Tak nezmeškajte VANLIFE MEET v Nitre!

Fascinuje vás cestovanie karavanom alebo dokonca bývanie v ňom?

Fascinuje vás cestovanie karavanom alebo dokonca bývanie v ňom?(Zdroj: Vanlife meet)

#Po dvoch úspešných ročníkoch stretnutia nadšencov slobodného cestovania prichádza v poradí tretí, ktorý sa bude konať od 1.-3.7. 2022 v priestoroch kultúrno-komunitného centra Hidepark v Nitre.

Tieto priestory sú charakteristické svojou zaujímavou polohou, keďže ide o prostredie neďaleko rieky a dobrými ľuďmi, ktorých spája nadšenie pre dobrú vec.

Organizátori si opäť prichystali zaujímavý denný, či večerný program, v rámci ktorého vystúpia VEC & ŠKRUPO (SK), drum’n bassový producent PHIBES (UK), CLIVE (SK), DUNCAN (FR), NUMA BE (SK), či DR.WHITE.
Vstupenky na Vanlife Meet 2022 nájdete na tomto linku a v sieti Predpredaj.sk.

(Zdroj: Vanlife meet)

Piatkovým denným programom vás bude sprevádzať Pavel „Hirax“ Baričák, ktorý porozpráva o svojich cestovateľských zážitkoch. Večernú časť uzatvoria klasicky Jánske ohne. Sobotný denný program bude patriť showcase-u vanov, a mysleli sme aj na tých, ktorí si budú chcieť oddýchnuť. Počas celého festivalu bude k dispozícii chillout zóna, kde sa budete môcť osviežiť čajmi z rôznych kútov sveta. V sobotný večer vás čaká nadupaný multižánrový program, kde si príde na chuť každý fajnšmeker.

(Zdroj: Vanlife meet)

ČO JE VANLIFE?

Bývanie v dodávke je životným štýlom nadšencov cestovania, ktorí si na to svoje vozidlá patrične pripravujú. V takýchto vozidlách nájdeme základné vybavenie ako priestor na spanie, či varič až po plne vybavenú kuchyňu, toaletu, solárne panely či dostatok úložného priestoru. Niektorí vanliferi si vybrali tento životný štýl a hľadajú slobodu, sebestačnosť a mobilitu bez toho, aby museli platiť za bežné stacionárne bývanie, zatiaľ čo pre iných to môže byť forma ekonomického a dobrodružného cestovania. Aj keď pojem vanlife znamená život v dodávke, je možné využiť aj iné typy vozidiel ako autobusy, obytné vozidlá (RV), cestovné prívesy alebo mobilné domy. Na bývanie sa dokonca dajú prispôsobiť aj SUV alebo offroady.

(Zdroj: Vanlife meet)

Počas festivalu VANLIFE MEET 2022 si budete môcť okrem iného prezerať rôzne typy obytných vozidiel, ktoré si ich majitelia a nadšenci prispôsobili presne podľa svojich potrieb.

(Zdroj: Vanlife meet)
Zdroj: PR článok
Odporúčame