Jún na Netflixe: Pokračovanie obľúbeného Lupina, nový dokument Davida Attenborougha aj akčná jazda s Liamom Neesonom

V júnových novinkách od Netflixu nebude chýbať ani Fatherhood s Kevinom Hartom

V júnových novinkách od Netflixu nebude chýbať ani Fatherhood s Kevinom Hartom (Zdroj: Netflix)

#Ani v júni nebudeš stíhať obsahu, ktorý Netflix plánuje vydať. Pre fanúšikov alarmujúcich dokumentov ponúkne streamovací gigant novinku od Davida Attenborougha. Pripravených je však aj päť nových epizód seriálu Lupin či rodičovská dramédia s Kevinom Hartom. Na záver mesiaca nevynechaj napínavý akčný film s Liamom Neesonom. Tak čo, ktorý projekt si v júni vyberieš ty?


Máj na Netflixe: Prídu filmy od známych tvorcov, aj nová miniséria Explained zameraná na financie


Sweet Tooth (4. jún)

Svet spustošila obrovská globálna katastrofa. Gus je nezvyčajné dieťa – spolovice tela je obyčajným chlapcom, no z druhej polovice je jeleňom. Spoločne s partiou ľudí sa vydáva na strastiplnú cestu za svojimi rovesníkmi, ktorí môžu mať rovnako rozštiepenú osobnosť ako on.

O seriál Sweet Tooth sa postaral režisér Jim Mickle spoločne s Beth Schwartz, producentkou a scenáristkou DC seriálov z televíznej stanice CW Arrow a Legends of Tomorrow. Hlavnú postavu Gusa si strihol mladý talent Christian Convery (poznať ho budeš z Venoma či drámy Beautiful Boy) a spoločnosť mu bude robiť Nonso Anozie.

Breaking Boundaries: The Science of Our Planet (4. jún)

Minisériu Our Planet, najznámejšie dielo, ktoré pre Netflix vytvoril tím okolo Davida Attengorougha, si zrejme už videl. Ak nie, je to tvoja dnešná povinnosť. 4. júna prichádza na streamovaciu stanicu ich ďalší počin – Breaking Boundaries, ktorý sa pozrie na problém zemskej biodiverzity a jej kolapsu.

David Attenborough spojil sily spoločne s vedcom Johanom Rockstromom. Ten sa už dávnejšie podieľal na podobne dôležitom dokumente Before the Flood s Leonardom DiCaprion. Režisérom a producentom ostal Jon Clay, ktorý má za sebou už nejednu spoluprácu s Davidom vrátane nedávneho dokumentu A Life on Our Planet.

Awake (9. jún)

Ďalšia originálna Netflixová novinka Awake predstavuje zaujímavý námet ľudskej poruchy spánku. Svetom otriasla katastrofa globálnych rozmerov, ktorá znefunkčnila všetku elektroniku a eliminovala ľudskú schopnosť pokojne sa vyspať. Preto sa otec s dcérou rozhodnú problému čeliť a snažia sa nájsť riešenie, ako dať veci znova do normálu.

Awake je vcelku očakávaný júnový film, ktorý si pod režisérke krídla vzal tvorca Mark Raso. Po niekoľkých krátkometrážnych počinoch pôjde o jeho celovečerný debut pre Netflix. Hlavné úlohy si zahrali oscarová nominantka Jennifer Jason Leigh a obľúbená televízna komička Gina Rodriguez.

Lupin, Part 2 (11. jún)

Keď Netflix po úspechu prvých častí seriálu Lupin vyhlásil, že okamžite pracuje na pokračovaní, netušili sme, že sa ho dočkáme už po šiestich mesiacov. Ak si jeho fanúšik, musíš byť naozaj nadšený. Po januárovej premiére prvých piatich epizód k nim Netflix 11. júna pridá ďalších päť.

Seriál Lupin je inšpirovaný dobrodružstvami zlodeja Arséne Lupina. Netflix však adaptáciu modernizoval (podobne ako BBC pred pár rokmi predstavila dnes už klasiku Sherlocka s Benedictom Cumberbatchom). Spomínaného zlodeja hrá francúzsky sympaťák Omar Sy, hviezda nestarnúcich snímok Nedotknuteľní a Aj dvaja sú rodina.

Fatherhood (18. jún)

Po úspešných stand-up vystúpeniach komika Kevina Harta nám Netflix konečne ponúkne aj celovečerný film. Kevin si v ňom strihne úlohy otca malej dcérky, ktorej matka zomrela pri pôrode. Spoločne sa preto musia vytvoriť funkčnú rodinu a postaviť sa problémom, ktoré ich na ceste budú sprevádzať.

Očakávaš zábavnú komédiu, pri ktorej sa budeš spoločne so svojimi priateľmi zabávať? To zaručene dostaneš. Očakávaš aj štipku drámy a možno aj nejakú tú slzu? Podľa Netflixu máme byť pripravený aj na takéto momenty. Úprimne, dramédia podobná snímke Fatherhood nám už dlhší čas vo filmovom repertoári chýbala.

Too Hot to Handle – 2. séria (23. jún)

Minuloročný hit sa vracia. Reality show Too Hot to Handle sleduje skupinku mladých ľudí, ktorí sa ocitnú na dovolenkovej destináciu. V tomto božom raji sa navzájom spoznávajú a niektorí sa dokonca do seba zamilujú. Má to však jeden háčik.

Nebola by to reality show, ak by sa v nej nehralo o poriadny balík peňazí. Výhrou je konkrétne 100 tisíc amerických dolárov, ale na to, aby ich niekto vyhral, sa počas tejto dovolenky musí vzdať sexu. Aj keď ohlasy na Too Hot to Handle sa od človeka k človeku rôznia, ak by reality show nebola hitom, Netflix by nezaplatil jej pokračovanie.

The Ice Road (25. jún)

Ak to nejde do kín, pôjde to na Netflix – aj to si zrejme povedala hviezda akčných blockbusterov Liam Neeson. Ich prvou spoluprácou bude akčný triler The Ice Road. Liam si v nej zahrá vodiča kamiónu Mika, ktorý sa spoločne s partiou chlapov vydá na nebezpečnú cestu zamrznutou Kanadou, aby zachránil baníkov uviaznutých v nehostinných podmienkach.

Neesonovi bude na 300 míľ dlhej ceste po tenkom ľade spolupracovať aj Laurence Fishburne, ktorého zaručene poznáš z Martixu či z Johna Wicka. Snímky sa režisérsky a scenáristicky chopil Jonathan Hensleigh, tvorca tretej Smrtonosnej zbrane, ale aj katastrofického Armageddonu.

Zdroj: hashtag.sk, Netflix
Odporúčame