Po osobných problémoch opäť na výslní: Johnny Depp si vďaka najnovšiemu filmu Jeanne du Barry vyslúžil 7-minútový potlesk

Jeanne du Barry Johnny depp

Zdá sa, že Johnnymu Deppovi začína opäť svitať na lepšie časy (Zdroj: Why Not Production)

#Posledné roky neboli pre Johnnyho Deppa rozhodne jednoduché. Dôsledkom závažných obvinení jeho exmanželky Amber Heard totiž utrpela nielen jeho povesť, ale aj kariéra. Ako sa však zdá, po minuloročnom procese, z ktorého vyšiel víťazne nielen pred súdom, ale aj v očiach verejnosti, sa opäť dostáva na výslnie. Dokazuje to aj sedemminútové standing-ovation, ktorého sa mu podľa Independent dostalo po premiére filmu Jeanne du Barry na festivale v Cannes.

Dojatý Depp

Aktuálny ročník filmového festivalu v Cannes v utorok, 16. mája, otvoril film Jeanne du Barry. Historická snímka vo francúzskom jazyku približuje život Madame du Barry, poslednej milenky kráľa Ľudovíta XV. Tú stvárnila samotná režisérka filmu, Maïwenn, a v úlohe Ľudovíta XV sa po jej boku predstavil Johnny Depp. Toho prítomní diváci odmenili sedemminútovým potleskom, ktorý herca priviedol k slzám.

„Johnny Depp dojatý k slzám, zatiaľ čo ho #Cannes2023 zasýpa sedemminútovým standing ovation na premiére Jeanne du Barry,“ napísal na Twitteri Ramin Setoodeh z magazínu Variety, ktorý situáciu zachytil na videu. V ňom očividne dojatý Depp objíme svoju hereckú kolegyňu a zároveň režisérku Maïwenn a potom kýva o ukláňa sa smerom k tlieskajúcemu obecenstvu.

Nie každého hercov návrat potešil

Pre herca bol festival v Cannes prvou spoločenskou udalosťou po medializovanom súdnom spore. Po príchode do Cannes ho privítali tisíce nadšených fanúšikov a zatiaľ čo väčšina reakcií na jeho prítomnosť na festivale bola pozitívna, nesúhlasil s ňou každý. Deppovu účasť na festivale v Cannes podľa Page Six kritizovala napríklad novinárka Eve Barlow, blízka priateľka Amber Heard, a kritike sa nevyhlo ani vedenie festivalu.

„Neviem, ako berú Johnnyho Deppa v Spojených štátoch,“ povedal riaditeľ festivalu Thierry Frémaux. „Pravdupovediac, v živote mám jediné pravidlo: Slobodu myslenia, prejavu a konania v súlade so zákonom.“

„Ak je na svete niekto, koho tento vysoko medializovaný súdny spor absolútne nezaujímal, som to ja. Neviem, o čo ide. Mňa zaujíma Johnny Depp ako herec,“ dodal.

Okrem Johnnyho Deppa sa istá kontroverzia týka aj režisérky Jeanne du Barry, Maïwenn. Tá mala pred časom v reštaurácii napľuť do tváre novinárovi Edwymu Plenelovi, ktorý písal o obvineniach zo zneužívania voči jej bývalému manželovi, Lucovi Bessonovi. Maïwenn sa k tomuto činu otvorene priznala a zo strany novinára čelí žalobe.

Sleduj nás na Facebooku

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame