Začínaš mať pochmúrnu jesennú náladu? Tieto triky a tipy ťa zaručene dostanú do pohody!

Dievča

Dievča (Zdroj: Unsplash.com/Luke Pennystan)

#Dni sa skracujú, skôr nastupuje tma a pocit letnej pohody ťa začína pomaly, ale isto opúšťať. Nie je na tom nič zvláštne, veď ešte nedávno si sa zabával na festivaloch, popíjal letné drinky a svet sa javil ako šťastné miesto… A o plávaní vo vlnách ťa radšej ani nejdeme iritovať.

Prichádzajúca jeseň dokáže potrápiť väčšinu z nás a preto ti ponúkame tipy, ktoré majú za úlohu zvládnuť túto, pre mnohých nepríjemnú zmenu. Ak teda nepatríš k tým, ktorí milujú dážď a teplé svetríky, tento článok je presne pre teba!

Vytvor si náhradné leto

Napadlo ťa, že aj na jeseň si môžeš vytvoriť letný mood? Práve toto ročné obdobie sa snaží, aj keď nie celkom úspešne, prekabátiť za leto. Akurát, že v iných farbách. Jarmok, vinobranie… To všetko je pokus o pozitívnu náladu.

Preto vyraz s rodinou alebo kamarátmi na kolotoče, následne si vychutnajte horúcu čokoládu a pozorujte, ako sa všetko okolo mení. To, že jeseň sa snaží klamať telom, ťa musí utvrdiť aj pojem „babie leto“! Je to jedno krásne obdobie, kedy ešte môžeš skombinovať letné oblečenie so svetríkom, alebo mikinou a bez obáv vykročiť von…

Hudba to istí

Ak nemáš silu ani päty vytiahnuť z domu a ani počasie ti nehrá do karát, skús si pustiť obľúbeného interpreta. Odborníci sa zhodujú v tom, že ak si pustíš obľúbené letné songy, navodí ti to príjemnú dovolenkovú atmosféru a ľahšie preklenieš zmenu ročného obdobia. Ak však patríš k tej skupinke ľudí, ktorému by to spôsobilo ešte smutnejšiu a priam nostalgickú náladu, nie je od veci skúsiť relaxačnú hudbu. A už stačí len zavrieť oči a nechať sa unášať…

Rozprávaj o tom

Nie nadarmo sa hovorí, zdieľaná starosť- polovičná starosť. Preto neváhaj a zdôver sa svojej najbližšej osobe. Či už to bude mama, otec, starí rodičia alebo niekto z kamarátov, či partner, nedovoľ, aby ťa smútok prevalcoval. No nebudeme si klamať, sú medzi nami aj takí, ktorí o tomto dare, áno čítaš dobre, je to veľký dar mať sa komu vyžalovať – len potichu a s bolesťou snívajú.

Preto neváhaj a obráť sa na rôzne bezplatné linky pomoci, alebo si všetky svoje boľačky zapisuj na papier. Nie je nič zlé ani na tom, ak to, čo ťa bolí povieš svojmu zvieratku. Legenda hovorí, že počúva rovnako dobre ako psychológ.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame