Sériový vrah Jeffrey Dahmer sa dočká svojho seriálu: Netflix zverejnil prvú ukážku z očakávanej novinky

Evan Peters ako Jeffrey Dahmer

Mnoho filmov a seriálov zameraných na sériových vrahov bolo obvinených z glorifikácie násilných činov (Zdroj: Netflix)

#Novinka od Netflixu poteší všetkých fanúšikov skutočných kriminálnych prípadov. Hlavne teda tých, ktoré spáchali sérioví vrahovia. Pripravovaný seriál s názvom Dahmer nám priblíži život jedného z najznámejších sériových vrahov.

Čaká nás znepokojivá atmosféra

Titulnú postavu v seriáli, ktorého podnázov znie Monster: The Jeffrey Dahmer Story, by mal stvárniť Evan Peters. Nepôjde pritom o jeho prvú spoluprácu s tvorcom chystanej novinky, ktorým je Ryan Murphy. Herca sme totiž mohli vidieť doteraz vo všetkých sériách seriálu American Horror Story, za ktorým tiež stojí Murphy.

Netflix zverejnil prvý záber, ktorý zobrazuje Petersa v úlohe sériového vraha a na svojej stránke uverejnil aj deväťsekundový teaser. Ten nám síce toho veľa zo seriálu neukáže, no ako píše Collider, cítiť z neho znepokojivú atmosféru, ktorá nás pravdepodobne čaká.

Jeffrey Dahmer v rokoch 1978 až 1991 zavraždil sedemnásť mladých mužov. Telá svojich obetí po vražde rozrezal. Súčasťou vrážd, ktoré spáchal neskôr, bol aj kanibalizmus, nekrofília a uchovávanie si častí tiel obetí. V niektorých prípadoch svoje obete hneď nezabil. Prevŕtaním lebky a vstrekovaním kyselín či vriacej vody do spánkových lalokov sa z nich snažil vytvoriť akýchsi „zombíkov“.

Priestor dostanú obete, ale aj neschopnosť polície

Podľa Deadline by mal desaťdielny seriál mapovať Dahmerov život od šesťdesiatych rokov až po začiatok deväťdesiatych. Z väčšej časti by mal byť podaný z pohľadu obetí. V seriáli má pozornosť dostať aj nekompetentnosť polície, ktorá Dahmerovi umožnila dlhé roky pokračovať vo vraždení. Údajne by sme mali vidieť minimálne desať situácií, v ktorých polícia mohla vraha chytiť, no nestalo sa tak.

Jeffrey Dahmer bol napokon zatknutý po tom, čo k sebe pozval troch mladíkov, ktorým sľúbil peniaze za to, že mu budú nahí pózovať pri fotení. Jednému z nich povedal, že sa chystá zjesť jeho srdce. To mladého muža prirodzene vystrašilo. Podarilo sa mu utiecť a privolať políciu. Dahmerovi bolo diagnostikovaných niekoľko závažných psychických porúch. Zomrel v roku 1994, kedy ho spoluväzeň ubil k smrti.

Seriál Dahmer zatiaľ nemá oficiálny dátum vydania. Mali by sme sa ho ale dočkať ešte tento rok. Okrem Evana Petersa v ňom objavia aj Penelope Ann Miller a Richard Jenkins, ktorí si zahrajú jeho rodičov, a aj Niecy Nash ako Dahmerova susedka, ktorá na neho niekoľkokrát volala políciu.


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, deadline.com, collider.com
Odporúčame