Zdravý vzhľad pleti je alfou a omegou: 6 jednoduchých návykov, za ktoré sa ti tvoja pleť určite (aj v budúcnosti) poďakuje

Domáca kozmetika

Je úplne normálne, že máš viditeľné póry, kde tu nejakú vyrážku, začervenanie, či iné nedokonalosti (Zdroj: Unsplash/christinhumephoto)

#Zaistiť si žiarivú budúcnosť je jednoduché, najmä čo sa pleti týka. Pamataj, že cieľom celej tvojej snahy je zdravá pleť, nie dokonalá. Každý sme jedinečný, a to, čo vidíš na sociálnych sieťach, je mix filtrov, správneho osvetlenia či uhlu objektívu. Je úplne normálne, že máš viditeľné póry, kde tu nejakú vyrážku, začervenanie, či iné nedokonalosti.

Prinášame Ti šesť jednoduchých krokov, ktoré sú dobrým základom k ceste za vysneným ideálom.

Nikdy nie je neskoro

Notoricky známa fráza, ktorá pri pleti platí dvojnásobne! Čím skôr si osvojíš základy starostlivosti, tým lepšie pre teba. Začni ihneď, aby tvoja pleť bola nádherná čo najdlhšie. Je jedno, či to bude dnes, zajtra, o mesiac, za desať rokov…

Základ je úplne jednoduchý, a zvládne ho každý – poriadne vyčistiť, hydratovať, použiť vhodnú ochranu pred UV žiarením. To je celá alfa a omega pri správnej starostlivosti. Prvé dva kroky tejto rutiny opakuj 2x za deň, SPF aplikuj ráno pred odchodom von (je to dôležité aj počas zimných mesiacov, slnko vplýva na pokožku aj vtedy, keď sa ti zdá, že nesvieti).

SPF = BFF

Slnečné žiarenie poškodzuje kožné bunky, čo je dôsledkom predčasného starnutia, hlbokých vrások, hyperpigmentácie, či zvýšeným rizikom vzniku rakoviny kože. A to nechce nikto z nás. Či prší, sneží, je zamračené alebo praží slnko, používaj krémy (prípadne make-up) s SPFkom, minimálne 30 a viac. Počas extrémne horúcich dní je potrebná opakovaná aplikácia tenkej vrstvy produktov s obsahom SPF.

Zisti, čo tvoja pleť potrebuje

Zvoliť správny produkt je niekedy náročné. Je potrebné poznať svoju pleť a porozumieť jej potrebám. Môžeš si kúpiť a denne používať najlepšiu kozmetiku na trhu, ale ak nie je vhodná pre tvoj typ pokožky, narobí viac škody, než osohu. O tvojom sklamaní a nedôvere voči danej značke nehovoriac.

Poznať svoju pokožku je základ, preto nie je hanba zájsť na odbornú konzultáciu. Či už si zvolíš dobrú kozmetičku alebo priamo dermatológa, je len na tebe. Dostaneš informácie o svojej pleti, a tiež rady, na čo sa pri starostlivosti zamerať. Na základe týchto informácií už jednoducho zvolíš vhodné produkty, ktoré sa budú dokonale hodiť pre tvoju skincare rutinu.

Základom je vydržať

 Trpezlivosť ruže prináša, čo pri skincare platí stonásobne! Nečakaj zázraky cez noc. Ak ti toto niekto sľúbi, zaručene klame. Domáca starostlivosť o pleť je založená na pravidelnosti a vytrvalosti. Základ je prípravky aplikovať každý deň (aj keď prídeš nadránom po party – ak nezvládneš viac krokov svojej rutiny, aspoň sa odlíč 😊 ).

 Výdrž je kľúčová aj kvôli tomu, že mnohé aktívne látky obsiahnuté v produktoch, potrebujú týždne až mesiace k tomu, aby ukázali, čo skutočne dokážu. Predtým než vystriedaš každý týždeň iný produkt, daj šancu tomu prvému – po mesiaci pravidelného používania ťa môže milo prekvapiť!

 Nenos si ulicu do postele

Môžeš si denne aplikovať najdrahšie sérum, no bez dôkladného čistenia ti to bude nanič. Svoju pleť musíš dobre pripraviť, čiže poriadne očistiť. Odličuj sa aj v prípade, že nie si nalíčená – zbavíš tak pleť nečistôt, ktoré sa na ňu počas celého dňa nachytali, od zbytkov UV ochrany, či vlastného potu.

 Použiť môžeš jeden produkt, alebo svoju pleť čistiť dvojfázovo – je to na tebe, čo ti vyhovuje. Nezabúdaj však, že micelárnu vodu je dôležité po použití z tváre spláchnuť vlažnou vodou!

 Hydratovať, hydratovať a hydratovať!

 Hrnie sa to na teba z každej strany? Opakovanie je matkou múdrosti. Dostatočné množstvo vody v organizme je poznať aj na kvalite pokožky. Dodržuj pitný režim a konzumuj ovocie a zeleninu, ktoré sú bohaté na vodu.

 Nemožno opovrhnúť ani hydratačnými krémami. Pamätaj, aj mastná pokožka potrebuje hydratovať! Správne zvolené produkty k hydratácií pleť vyživia, a zároveň uzamknú, čo je základom k zdravej kožnej bariére.

 Aj krk a dekolt sú tvojou súčasťou

 Preto pri dennej skincare na ne nezabúdaj! Častou chybou je, že sa týmto oblastiam venuje malá alebo žiadna pozornosť. Pokožka je ale tiež podobná tej tvárovej, preto si vyžaduje takmer rovnakú starostlivosť počas každého dňa.

 


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: Vogue
Odporúčame