Jednoduchá fit technika, vďaka ktorej dosiahneš svoje ciele až 6-krát rýchlejšie!

dievča čo cvičí

Spoznaj metódu, ktorá ti pomôže dosiahnuť svoje ciele rýchlejšie (Zdroj: Unsplash/sushil-ghimire)

#Niekedy sa zdá, že čas letí šialeným tempom. Vedz, že nie si jediný, kto má pocit, že nič nestíha. Stále sa za niečím ženieme, robíme milión vecí, máme tisíc cieľov, no máloktoré z nich sa nám podarí dotiahnuť do konca. Ak si si stanovil nejaké ciele a chceš ich dosiahnuť oveľa rýchlejšie, vyskúšaj FIT techniku.

Podľa odborníkov je častou príčinou nášho zlyhania práve nedostatok motivácie. Síce túžime niečo dosiahnuť, len akosi nevieme ako na to. Alebo nám chýba dostatočné zanietenie a preto sa vzdáme už pri prvej prekážke. Dobrou správou však je, že sa to dá aj inak.

Kam siaha tvoja predstavivosť?

Túžiš naozaj niečo dosiahnuť, alebo si si stanovil nejaký zaujímavý cieľ, pretože netušíš, čo s načatým večerom? Na dôvode, prečo sa púšťame do tej, či onej činnosti naozaj záleží. Ak chceš niečo dosiahnuť, musíš to naozaj chcieť. Mnoho ľudí chce napríklad schudnúť, no popritom si nevedia ani len predstaviť, že by sa vzdali svojich zlých návykov. A nielen to. Nevedia si predstaviť dokonca ani len to, ako by vyzerali a ako by sa cítili v zdravšom a štíhlejšom tele.

cvičenie v posilňovni
Vieš si predstaviť zmenu, po ktorej túžiš? (Zdroj: Unsplash/meghan-holmes)

Problémy s nedostatočnou motiváciou úspešne rieši FIT technika/Functional Imagery Training, ktorá sa môže pochváliť pozitívnymi výsledkami. Ako vraví jej názov, je to technika zameraná na trénovanie funkčnej obrazotvornosti. Tisícky ľudí motivuje k lepšiemu výkonu a k rýchlejšiemu dosahovaniu výsledkov najmä tým, že cibrí ich predstavivosť.

Ako by vyzeral výsledok

Podľa amerických a austrálskych odborníkov je dôležité vedieť si predstaviť dôsledok dosiahnutia cieľa. Môžeme pokojne ostať aj pri chudnutí. Predstav si, že chceš schudnúť 20 kilogramov. Ak to chceš naozaj dosiahnuť, skús si predstaviť, ako by si vyzeral. Do najmenšieho detailu. Nezmenila by sa ti len sama postava, ale aj črty tváre. Možno by si zmenil aj samotný postoj tela, získal skvelú kondičku a viac sa usmieval na ľudí vôkol seba.

Za zmienku stojí aj fakt, že ľudia, ktorí vyskúšali túto techniku zameranú práve na stratu hmotnosti, schudli až o 6-krát rýchlejšie ako ľudia v kontrolnej skupine.

Ak sa ti to však nedarí predstaviť, začni niečím menším. Napríklad obyčajným citrónom. Vedieť si navodiť pocity, ktoré by si prežíval pri zahryznutí do neho, by nemalo byť až takým problémom. Potom môžeš postúpiť na ďalší level. Dôležité je vedieť sa čo najlepšie vžiť do zmeny, ktorá nastane dosiahnutím cieľa.

Neboj sa ísť do hĺbky

Predstavivosť je hlboko zviazaná s našimi zmyslami. Ak sa rozhodneš vyskúšať FIT techniku, skús ísť do hĺbky najviac, ako sa len dá. Skutočne záleží na každom detaile. Čo je však dôležité, táto metóda ti ukáže, či cieľ skutočne stojí za námahu.

Možno zistíš, že tvoj cieľ až ak veľmi nekorešponduje s tvojím zámerom. A že ho koniec koncov nepotrebuješ k tomu, aby si bol šťastnejší. Alebo práve naopak. Pocítiš, že tvoj cieľ je nevyhnutným krokom, ktorý ťa má kde posunúť. Nech si však dáš akékoľvek ciele, nezabúdaj na jediné. To pravé šťastie nájdeš predovšetkým vo svojom vnútri.

Zdroj: curiosity.com hashtag.sk
Odporúčame