Je Viktor Sheen najlepší český raper? Zaspomínaj si s nami na album Příbehy a sny

Viktor Sheen

Keď Viktor Sheen vydal jeden zo svojich TOP albumov (Zdroj: Instagram.com/viktorsheen)

#Dnes tu pre teba máme zásadnú otázku: Je Viktor Sheen je najlepší raper v Česku, alebo nie? To je polemika, o ktorej sa hovorí stále viac. Vrátime sa dnes do roku 2021, kedy vydal svoj album s názvom Příběhy a sny, ktorým si skúsime spoločne na túto otázku odpovedať!

Keď nás Viktor Sheen prekvapil

V tom spomínanom roku 2021 sa hovorilo, že na konci roka sa od Viktora ešte dočkáme novej hudby. Málokto ale vtedy čakal, že publikuje rovno celý album. Nepredchádzalo mu nijaké promo (takisto ako napríklad v prípade jeho minuloročného albumu Planeta opic). Avšak, Sheen nám dal veľmi jasne najavo, že veci robí inak. Robí ich po svojom a to ho robí v istom ohľade unikátnym.

Možno sa ti zdá prehnané, čo píšeme v úvode. Viktor Sheen je najlepší raper v Českej Republike. Alebo sa mýlime? Sú tam taktiež mená ako Yzomandias, Ektor či Nik Tendo. Ak ale Sheen nie je úplnou jednotkou, je minimálne v TOP 3. A to je nespochybniteľné. Potvrdzuje to hneď viacero faktorov.

Tématická rôznorodosť

Veselšie témy, smutnejšie témy, seriálové či filmové referencie. Viktor Sheen čerpá inšpiráciu zo života, z toho, čo si prežil, ale aj z mnohého iného. Jeho album Příběhy a sny,je autentický a to je dôvod, prečo patrí medzi najpopulárnejšie projekty z toho obdobia. Sheen sa nehrá na dokonalého človeka, dopočuli sme sa aj o negatívnych súčastiach jeho života. A tak by to malo byť, pretože nikto nie je dokonalý. V Sheenových textoch sa dá nájsť skutočne veľa životných momentov. Niektoré ťa môžu taktiež aj inšpirovať. A práve inšpirácia je dôležitým prvkom hudby, ktorú Sheen robí. Na to sa sústreďuje málokto.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Separ druhýkrát oslávil narodeniny s nádherným darčekom od Smarta: Takto to dopadlo

Hudobná pestrosť

Vypichli by sme napríklad skladbu „Virtuální drogy“, na ktorej hosťuje Calin. Taktiež sa sústreďme aj na „Vice City“, kde sa objavuje Hugo Toxxx. Hostia prinášajú rôznorodosť, ale na albume sa ich nenachádza mnoho, čo je taktiež trendom, ktorý sa objavuje čím ďalej, tým viac. Ak si náááhodou tento album neprecítil a pustil si si ho iba raz, naprav to a pri tejto príležitosti to spolu s nami zopakuj. Neoľutuješ!

Stále niečo nové 

Niekedy sa stane, že raperi sa v albumoch akoby opakujú. Skrátka, stále je ich práca kvalitná, ale neprinášajú nič nové. To je veľmi na škodu. Pretože, každý projekt by mal priniesť niečo nové. Interpret by sa mal posúvať vpred. A možno sa aj nejak tak očakáva, že vykúša niečo nové. Vo Viktorových skladbách môžeme vždy nájsť ten jeho typický rukopis. To je prirodzené. Na druhej strane, nebola núdza o nové prvky, o zaujímavé rapové polohy. O skúšku nových flowov či beatov, ktoré by si nečakal. Takto by to malo vyzerať. V tomto ohľade by sme takto spätne vypichli napríklad „No Hands“, „Vice City“ či „Blessed“. Pri nich dokonale pochopíš to, čo sa ti snažíme povedať.

Zhodnotenie

Celkovo, Viktorovi Sheenovi sa nedá vytknúť zrejme nič. Možno len to, že nerobil albumu promo, pretože sa ľudia mohli dlhšie tešiť. To samozrejme ber nadnesene. Sheen nám takto v roku 2021 potvrdil, že je medzi špičkou a spôsobil svojim fans predčasné rapové Vianoce. Hudobne sa vtedy taktiež opäť posunul niečo vpred. Taktiež sa objavil v polohách, v ktorých by sme ho do tej doby možno nečakali. A v neposlednom rade sme sa dočkali zaujímavých spoluprác. Príklad by si z neho mohlo brať viacero jeho kolegov. Uvidíme, ako sa bude jeho kariéra vyvíjať ďalej po spomínanom albume Planeta opic, kde sa všetky jeho skills z dnešného článku samozrejme opätovne potvrdili. Určite sa máme na čo tešiť! 

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
KVÍZ Uhádni autora rapových trackov: Zvládneš na všetko odpovedať správne?

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame