Ruská manikúra je obľúbeným trendom tohto roka: Je táto technika nebezpečná?

ruská manikúra

Ruská manikúra je obľúbená technika tohto roka (Zdroj: Unsplash/Giorgio Trovato)

#Wellness, pedikúra, manikúra – to všetko sú spôsoby ako sa na chvíľu rozmaznávať a dopriať si. Na úpravu nechtov existujú rôzne štýly, techniky a prevedenia. Dnes by sme ti predstavili ruskú manikúru. Trend, ktorý bude v tomto roku mimoriadne obľúbený.

Na rozdiel od tradičných nechtových salónov, kde si ruky namáčaš v miske s teplou vodou na zmäkčenie odumretých kožných buniek, ktoré ti následne manikérka zatlačí, ruská manikúra vyčistí tvoju nechtovú kožku pomocou elektrických nástavcov na nechty.

Pokožka sa brúsi nasucho

Keď je kožka „obrúsená“, nasleduje samotné lakovanie nechtov. Ešte pred aplikáciou finálneho farebného laku, sa na nechty nanáša špeciálna podkladová báza, ktorá je určená výhradne na ruskú manikúru. Podkladová báza je aplikovaná na končeky a následne to závisí od sily nechtov.

Hoci proces ruskej manikúry znie podobne ako gélová manikúra, je tu jeden zásadný rozdiel – technika ruskej manikúry sa nastavuje presne na individuálne potreby klienta. Práve to je dôvodom, prečo sa „základný náter“ vyberá na základe dĺžky a sily nechtu.

Je táto metóda bezpečná?

Ak si si nikdy nenechala vyčistiť nechty pomocou metódy ruskej manikúry, asi si na to mala dobrý dôvod. Obrúsenie nechtovej kožky je dokonca v niektorých štátoch z bezpečnostných dôvodov zakázané. Keďže ide o suchú metódu, môže dôjsť k jemným poraneniam.

Pokiaľ sa však zveríš do rúk vyškoleného odborníka, nemalo by sa ti nič stať ani pri ruskej manikúre. Samozrejme, pri tradičnej „vlhkej“ sa môžeš pokojne spoľahnúť aj na svoje schopnosti a nechty si upraviť v pohodlí domova. Táto metóda však má aj svoje výhody. Na rozdiel od iných techník, kde sa uprednostňuje dĺžka, tvar a dizajn, ruská manikúra sa zameriava na zdravie  nechtov. V procese dokonca nie je dovolené použitie ani akrylových gélových lakov.

@nailmartusa

After 2 months were finally restocking the only clean bit tomorrow OCT 28th at 3PM EST🥳 #onlycleanbit #nailbit #cuticleprep #naturalnails

♬ original sound – Nail Mart USA

Zdroj: hashtag.sk, byrdie.com
Odporúčame