Jamie Lee Curtis nedávno získala Oscara, stále je však veteránkou hororov: Neuveríš, v akom kultovom filme mohla hrať

Jamie Lee Curtis

Čerstvú držiteľku Oscara si budeš zrejme ešte dlho pamätať ako hviezdu série Halloween (flicks/ Gage Skidmore)

#Čerstvá držiteľka zlatej sošky, ktorú získala v kategórií Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe, je pre mnohých hlavne hviezdou hororovej série Halloween. Nielenže si zahrala hlavnú úlohu v kultovom prvom filme, ale objavila sa aj v jeho všetkých aspoň trochu kvalitných pokračovaniach. Keďže Jamie Lee Curtis je dcérou slávneho hollywoodskeho páru, Tonyho Curtisa a Jane Leight, nie je prekvapivé, že možnosť objaviť sa vo filme mala už v detskom veku. Možno ťa ale prekvapí, v ktorom známom horore si mohla zahrať, dokonca jednu z hlavných úloh.

Pravidlá platia pre všetky deti rovnako

Hoci to tak nemusí vyzerať, no rodičia mnohých známych ľudí sa ničím výnimočným nelíšia od rodičov bežných ľudí. Keď sa nad tým zamyslíš, tak ak si napríklad ty pravidelne v detstve počúval, že nepôjdete do McDonaldu, lebo však máte navarené doma, prečo by niečo podobné nemohol počúvať aj potomok známej, povedzme filmovej, celebrity? Isté pravidlá skrátka musia platiť.

Niečo o tom určite vie aj herečka Jamie Lee Curtis. Tá vo svojich trinástich rokoch síce ešte netušila, že sa na filmovom plátne stretne s Mikeom Myersom, no veľa nechýbalo, a mohla by sa stať hviezdou iného klasického hororu. Jedná sa o jeden z najdesivejších hororov vôbec, kultový Exorcista z roku 1973. No ale keďže sú jasne stanovené hranice vo výchove dôležité, o všetkom nakoniec rozhodla jej matka, taktiež hollywoodska herečka, Janet Leigh.

„Keď som mala trinásť, producent zavolal mojej matke a povedal ,Necháš Jamie ísť na konkurz do filmu?‘, no a matka povedala ,Nie.’ Film sa volal Exorcista,“ povedala Curtis pre Entertainment Weekly.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jamie Lee Curtis (@jamieleecurtis)

Obe preslávili horory

Hoci sa herečka na konkurze do filmu Exorcista neobjavila, spomenutý hororový hit videla už v roku uvedenia filmu.

„V dome sme mali isté premietacie vybavenie, takže na moje pätnáste narodeniny som spolu s kamarátmi videla Exorcistu,“ povedala.

„Ten film ma tak strašne vystrašil, že moja kamaráti si v škole zo mňa robili srandu.“

Pripomeňme, že aj Janet Leight mnohí z dnešných divákov poznajú hlavne vďaka tomu, že si zahrala jednu z hlavných úloh filmu Psycho z roku 1960. Hoci aj ona bola za úlohu v tomto filme nominovaná na Oscara, vo vtedajšej konkurencií sa jej ju nepodarilo premeniť na víťazstvo.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame