V ceste za titulom dostal razantnú stopku: Kat Karlosa Vémolu nezvládol hlavný zápas so psychopatom Stricklandom

Jack Hermansson

Sean Strickland v súboji s Jackom Hermanssonom (Zdroj: Instagram/ufc)

#Jeden z premožiteľov najlepšej strednej váhy v histórii Česka a Slovenska Karlosa Vémolu, Jack „The Joker“ Hermansson, si pripísal na svoje konto ďalší zápas, ktorý museli rozhodovať až bodoví rozhodcovia. V hlavnom ťaháku večera nestačil na Seana Stricklanda. Pravdepodobne najkontroverznejšia postava celej organizácie UFC sa tak priblížila k titulovej šanci v strednej váhe.


Chceš byť nonstop v obraze?

Jack Hermansson navždy v pamäti našich fanúšikov

Ešte pred vstupom do UFC sa Jack Hermansson stretol v súboji o titul Warrior Fight Series proti Karlosovi Vémolovi. Český Terminátor mal od vedenia UFC sľub, že v prípade víťazstva ho organizácia znovu podpíše. V tom čase bol už totiž Vémola pár rokov z UFC prepustený.

Začiatok duelu prebiehal presne podľa očakávaní. Výborne silovo pripravený Vémola hodil Hermanssona na zem, no ten predviedol svetový grappling a neustále hrozil submisiami zo spodnej pozície. Po nasadenej páke na ruku sa Karlos ocitol v obrovských bolestiach, no s vidinou potenciálnej zmluvy v UFC odmietol páku odklepať. Joker mu následne zlomil ruku a po tomto súboji už šance na návrat do UFC boli pre Vémolu minimálne.

Stopka tesne pred cieľom

O niekoľko rokov neskôr sa Hermansson vypracoval na jednu z najlepších stredných váh sveta. Keďže celý vrchol strednej váhy UFC už bojoval proti neohrozenému kráľovi Israelovi Adesanyovi, ďalší vyzývateľ mal vzísť zo zápasu Hermansson vs. Strickland. Jack nedokázal dotiahnuť ani jeden takedown do úspešného konca a v postoji za Stricklandom výrazne zaostával.

Kontroverznému Stricklandovi výborne fungovala predná ruka, ktorou si bez väčších ťažkostí bodoval jednotlivé kolá. U všetkých bodových rozhodcov si Hermansson uchmatol pre seba prvé kolo, no zvyšok už bol v réžii Američana. Sean Strickland tak s najväčšou pravdepodobnosťou bude ďalším vyzývateľom šampióna váhy do 84 kg. Ten vzíde zo súboja Adesanya vs. Whittaker 2, ktorý je na pláne budúci týždeň na číslovanom turnaji UFC 271.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame