Írsky stand up komik Dylan Moran: V Bratislave opäť exceloval pred vypredanou halou

dylan moran

Dylan Moran v Bratislave (Zdroj: Braňo Vartovník)

#Dylan Moran, írsky herec, scénarista a komik, ktorý je zároveň jeden z najúspešnejších svetových stand-up komikov sa v rámci aktuálneho turné po druhýkrát predstavil aj na Slovensku. U nás sa preslávil najmä účinkovaním vo vlastnom sitkome o bizarnom kníhkupectve Black Books, kde mu bravúrne sekunduje multi-inštrumentalista Bill Bailey alebo v kinohite Notting Hill, či žánrovej chuťovke Shaun Of The Dead, na ktorej spolupracoval so Simonom Peggom.

Dylan Moran a jeho úplne nové predstavenie

Po megaúspešnom vystúpení v bratislavskom Istropolise v roku 2016, ktoré sa vypredalo doslova za noc, sa prišiel predstaviť s úplne novým predstavením We Got This. Po siedmych rokoch sme si jeho špecifický humor mohli vychutnať v nových priestoroch štúdia A4 v Bratislave s rovnakým výsledkom ako pri jeho premiére, teda v úplne vypredanej hale. Je fascinujúce, že napriek tomu že Dylan Moran nepatrí k tým najaktívnejším na sociálnych sieťach, nemá show na Netflixe (jeho posledný televízny počin, 5-dielna miniséria pre BBC s názvom Stuck u nás zatiaľ nie je veľmi známa), vo filmoch hrá len sporadicky a Black Books sa vysielali kedysi dávno na ČT, tak stále dokáže zaplniť 1600 miest bez rozsiahlej kampane a myslím si, že žiadnemu inému zahraničnému stand up komikovi sa to u nás nepodarilo.

Publikum zabával až surreálnym humorom

Počas zhruba dvoch hodín s jednou krátkou prestávkou zabával publikum svojim čiernym, ironickým a surreálnym humorom s prvkami šitými na mieru pre domáce publikum, za čo si vyslúžil obrovský potlesk. Okrem naučenia sa niekoľkých fráz v slovenčine, si dal námahu aj s prieskumom domácej politickej scény a naložené dostal Fico ako aj Matovič. Zhodou okolností sa v deň Dylanovho vystúpenia konal aj pochod “za mier”, s účastníkmi ktorého sa mu podarilo stretnúť na potulkách mestom. Keďže podľa jeho slov dhe-zo-la-thov a obdivovateľov “posledného zemiaku v obchode” doma v Írsku nemajú, bol to pre neho určite nezabudnuteľný zážitok.

Vystúpenie spestril doprovodom na klávesy, na ktorých nevie hrať

Svoje vystúpenie sa snažil spestriť doprovodom na klávesy, na ktoré samozrejme vôbec nevie hrať. To mu vôbec neprekážalo a náhodným stláčaním a kombinovaním basových kláves s tónami vo vyšších polohách sa mu podarilo vytvoriť bizarný jazzík. Ako podmaz k jeho vtipom fungoval skvele. Jeho vystúpenie ubehlo ako voda a za burlivého aplausu sa s bratislavským publikom po krátkom prídavku rozlúčil. Som presvedčený, že aj jeho ďalšia návšteva v našich končinách bude vypredaná a ja len dúfam, že nebudeme musieť čakať ďalších 7 rokov kým sa zopakuje. Atmosféru večera skvele zachytil objektívom Braňo Vartovník.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: Tlačová správa/Predpredaj.sk
Odporúčame