Inteligentný dom šéfa Facebooku je parádny: Týmto videom si pohneval Nickelbacka aj Avril

Youtube

#Mark Zuckerberg strávil posledný rok kódovaním systému umelej inteligencie pre svoj dom. Ten dostal meno Jarvis a šéf Facebooku ho pred pár dňami predviedol videom. V ňom nás previedol jednotlivými funkciami, ktoré Jarvis má a ktoré reagujú na Zuckerbergov hlas.

No toto video vzbudilo aj troška kontroverzie. A to, čo pre mnohých je vydarený vtip, pre iných naopak. Zuckerberg totiž v jednom momente požiada Jarvisa, aby pustili nejaké dobré skladby od Nickelback. Ten mu odpovie, že také niečo nemôže urobiť a to preto, že také skladby neexistujú.

To nahnevalo speváčku Avril Lavigne, bývalú manželku speváka Nickelbacka, ktorá následne napísala Zuckerbergovi otvorený list: „Drahý Mark, množstvo ľudí používa tvoje produkty, niektorí ľudia ich milujú, iní nie. Máš právo vyjadriť svoje názory na hudbu, no tvoj vtip na adresu Nickelbacka je slabý,“ napísala niekdajšia pop-punková hviezdička. „Pri sile tvojich slov by si mal byť viac zodpovedný, keď propaguješ šikanu, špeciálne pri tom všetkom, čo sa dnes vo svete deje.“ 

Zároveň dodala vo forme hashtagu, že Nickelback predali už viac ako 50 miliónov platní. Ťažko povedať, či to pre Zuckerberga, ktorého Facebook aktívne využíva 1,8 miliardy ľudí, niečo znamená.

https://www.youtube.com/watch?v=SHNyfG0YPqA

Odporúčame