Veľké zmeny na Instagrame: Príspevky sa už nebudú zobrazovať ako predtým!

instagram

Instagram obmedzí citlivý obsah ešte viac (Zdroj: Pexels/cottonbro)

#Instagram podniká nové kroky, aby bol „potenciálne škodlivý“ obsah na sociálnej sieti šírený ešte menej. Hoci aj teraz sú pravidlá pomerne prísne a regulujú obsah, ktorý môžeš pridávať, zmena by sa mala týkať najmä príspevkov, ktoré si sem stále dokázali nájsť cestu.

Algoritmus, ktorý riadi spôsob, akým sa príspevky zoraďujú v informačných kanáloch používateľov a v príbehoch, má údajne zrušiť prioritu obsahu, ktorý môže obsahovať šikanovanie, nenávistné prejavy alebo môže podnecovať násilie. „Aby sme pochopili, či niečo môže porušovať naše pravidlá, pozrieme sa napríklad na to, či je titulok podobný titulku, už v minulosti naše pravidlá porušil,“ vysvetľuje spoločnosť v aktualizácii.

Znižovanie obsahu v skupinách

Hoci aj teraz bol citlivý obsah odstraňovaný, pokiaľ si bol v skupine, ktorá pravidelne šíri citlivý obsah, zobrazovali sa ti príspevky normálne. Po novom však príspevky považované za „podobné“ tým, ktoré boli predtým odstránené, budú oveľa menej viditeľné pre sledovateľov a užívateľov Instagramu. Hovorca spoločnosti Meta potvrdil, že „potenciálne škodlivé“ príspevky môžu byť nakoniec odstránené, ak príspevok preukázateľne poruší pravidlá.

Aktualizácia nasleduje po podobnej zmene z roku 2020, keď Instagram začal znižovať zobrazovanie, respektíve propragáciu, účtov, ktoré zdieľali dezinformácie, ktoré boli iným spôsobom nepravdivé. Na rozdiel od tejto zmeny však Instagram hovorí, že najnovšie pravidlá ovplyvnia iba jednotlivé príspevky a „nie účty celkovo“.

Okrem toho Instagram hovorí, že teraz zohľadní históriu hlásení každého jednotlivého používateľa. ktorý príspevok označí ako citlivý. „Ak naše systémy predpovedajú, že pravdepodobne nahlásite príspevok na základe vašej histórie nahlasovania obsahu, zobrazíme príspevok nižšie vo vašom informačnom kanáli,“ hovorí Instagram.

Zdroj: hashtag.sk, engadget.com
Odporúčame