Instagram umožní zbierať peniaze aj cez Reels: Plánuje tak podporiť Deň Zeme

otvorená aplikácia instagramu v mobile

Instagram vloží svoju funkciu na zbierku peňazí aj do Reelsov (Zdroj: Unsplash/Andrew M)

#Instagram po novom zavádza možnosť vytvárať a darovať finančné zbierky prostredníctvom krátkych videí, ktoré poznáš ako Reels. Používatelia vo viac ako 30 krajinách teraz môžu pridať odkaz, na ktorý môžu ľudia prispieť viac ako 1,5 miliónom neziskových organizácií. Charitatívny nástroj na získavanie finančných prostriedkov je k dispozícii v príbehoch aj živých prenosoch.


Instagram prichádza s ďalšou novinkou: Popri chatovaní si budeš môcť prezerať príspevky


Novinka bola oznámená ako podpora ku Dňu Zeme spoločnosti Meta. Údajne už viac ako 4 milióny ľudí darovalo cez Instagram a Facebook viac ako 150 miliónov dolárov na podporu ochrany životného prostredia a neziskových organizácií bojujúcich proti klimatickým zmenám. Väčšina darov uskutočnených na Instagrame v minulom roku bola nižšia ako 20 dolárov. Meta pokrýva poplatky za spracovanie platieb za charitatívne zbierky, takže každý cent, ktorý používatelia darujú, ide neziskovým organizáciám.

Ďalšie novinky na podporu klímy

Meta tiež oznámila, že do svojho Climate Science Center pridáva ďalšie funkcie  Zdôrazní kroky, ktoré môžu ľudia podniknúť vo svojom každodennom živote v boji proti klimatickým zmenám. Stredisko sa tiež zameria na vizualizácie údajov zobrazujúce emisie na úrovni krajiny. Climate Science Center je momentálne k dispozícii v 150 krajinách.

Naprieč Instagramom, Facebookom a Messengerom vydala taktiež Meta nálepky a profilové rámy, ktoré ľuďom pomáhajú prejaviť ich podporu environmentálnym záležitostiam. Okrem toho podporí deväť organizácií, ktoré získajú finančné prostriedky z grantového programu vo výške 1 milión dolárov, ktorý im pomôže bojovať proti dezinformáciám o klíme.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, engadget.com
Odporúčame