Hľadáš inšpirácie na darčeky? Vybrali sme to najlepšie od slovenských značiek

Upcyklované drevené vázy od Muránske

Upcyklované drevené vázy od Muránske (Zdroj: robene.sk)

#Tiež máš pocit, že kúpa vianočných darčekov je z roka na rok ťažšia? Objav nové tipy a inšpirácie na kvalitné darčeky z dielní slovenských značiek. Každý kúsok ručne vyrobeného produktu je unikátny a originálny. A takým darčekom jednoznačne upútaš! Vyber si z jedinečných ručne vyrobených kabeliek, dekorácií, šperkov či oblečenia.

Prečo práve slovenské značky? Každý detail ručne vyrobeného produktu má za sebou niekoľko hodín precíznej práce talentovaného človeka. Od nápadu, cez návrhy až po výrobok. Tieto kúsky majú srdce, sú kvalitné a nápadité. Vybrali sme pre teba tipy na vianočné darčeky od slovenských značiek. Takýmto darčekom venujete viac ako len vec. Tipy na darčeky sme vyberali na handmade portáli Robene.sk.

Šperky, šperky, šperky

Už to dávno nie len o striebre a zlate. Svet šperkov je plný dreva, látok, vyšívania, vyrezávania, kovov, korálok… Nižšie nájdete pár fantastických tipov. Hravé náušnice s korálkami či z recyklovanej bavlnenej priadze a v úžasných farbách, také sú náušnice od Kataríny Vnučkovej.

Komu sa hodí: kamarátke, sestre, aj kolegyni s hravým štýlom.

Krásne handmade šperky od Kataríny Vnučkovej
Krásne handmade šperky od Kataríny Vnučkovej (Zdroj: robene.sk)

Druhý šperkový tip patrí Zuzane Szabovej, ktorá pod rovnomennou značkou vyrába okrem iného aj nádherné náramky minimalistickým dizajnom plným elegancie. Vďaka jemnej striebornej retiazke a Swarovski krištáľom získali náramky punc luxusu. Sú jemné, elegantné a zároveň vyžarujú vášeň.

Komu sa hodí: na rozdiel od predchádzajúcich honosných šperkov sa tento jemný náramok hodí romantickej duši s minimalistickým štýlom.

Náramok ZOE od Zuzany Szabovej
Náramok ZOE od Zuzany Szabovej (Zdroj: robene.sk)

Posledný šperkový tip má podobu polymérovej hmoty a chirurgickej ocele. To síce neznie veľmi vábivo, ale obrázok nižšie ťa určite presvedčí o štýlovosti a jedinečnosti týchto kúskov. Náušnice vľavo sa volajú Stracciatella a hodia sa ženám s elegantným a svojským štýlom, ktoré obľubujú aj zvieracie vzory. Naopak, tie vpravo sú pre umeleckejšie duše. Všetky ich doplnky nájdete na Robene.sk pod značkou Oskoruše.

Komu sa hodí: ženám s vlastným štýlom, ktoré rady nosia výraznejšie šperky, avšak dominantnou ozdobou je vždy ich charizma.

Šperky od Oskoruše
Šperky od Oskoruše (Zdroj: robene.sk)

Kabelka, ktorá povie „Mám svoj štýl“

Vo veľkých sa všetko stráca, do malých sa celý ženský svet skrátka nevojde. Kabelka je pre ženu nesmierne dôležitý prvok. Navyše, ak je štýlová a dopĺňa celkový outfit, je ako poriadne šťavnatá čerešnička na torte.

Medzi slovenskými značkami sa taškám a kabelkám venuje viacero talentovaných výrobcov. Spomenieme sabba design, u ktorých nájdete extrémne štýlové ľadvinky, guľaté kabelky aj ruksaky. Druhý tip je obľúbená Lu.Lo Bags, rodinná firma vyrábajúca kvalitné kožené tašky a kabelky s minimalistickým štýlom.

Komu sa hodí: všetky ženy obľubujúce minimalizmus a trendy farby.

Tašky a ľadvinky od sabba design
Tašky a ľadvinky od sabba design (Zdroj: robene.sk)

Drevené dekorácie s príbehom

Zero-waste značka Muránske premieňa drevený odpad na poklad. Václav a Zuzka vytvárajú z nadbytočného dreva unikátne výrobky priateľské k planéte. V ich obchodíku nájdete vázy, stojany a výrobky, ktoré vás chytia za srdce. Môžete si byť istý, že darujete unikát.

Komu sa hodí: do štýlovo zariadeného vidieckeho domu či bytu a každému, kto ocení trend upcyklácie a lokálnu tvorbu.

Upcyklované drevené vázy od Muránske
Upcyklované drevené vázy od Muránske (Zdroj: robene.sk)

Pri obľúbenom dreve ešte zostaneme. Hľadáte kvalitný doplnok, ktorý štýlovo spestrí váš domov alebo ho chcete spestriť obdarovanému? Strom života v atraktívnom tvare kruhu zaručene zaujme. V ponuke obchodíka Drevofúz nájdete svetlejšie i tmavšie varianty od svetlého orecha, cez gaštan až po tmavé ebenové drevo.

Komu sa hodí: určite vhodný ako dar priateľom do ich príbytku.

Strom života v odtieni gaštan od Drevofúz
Strom života v odtieni gaštan od Drevofúz (Zdroj: robene.sk)

Hľadáte niečo na mieru vínovému pôžitkárovi? Tak tu je tip na praktický a štýlový darček – polica na vína od remeselníkov Dobodky. Drevo je ručne opracované, následne opálené, kartáčované a prelakované.

Police na víno od remeselníkov Dobodky
Police na víno od remeselníkov Dobodky (Zdroj: robene.sk)

Univerzálny tip

A na záver ešte jeden univerzálny tip určený pre všetkých milovníkov mydielok a príjemných sviežich vôní! Voňavé mydielka z kozieho mlieka a esenciálnych olejov sú univerzálna radosť, ktorá poteší a ešte ju aj využiješ! Mydielka od značky Mydlo z farmy upokojujú a hydratujú popraskanú, suchú pokožku. Zbožňuje tvoja kamarátka mandarínky? Podaruj jej mandarínkové mydlo, po ktorom bude voňať ako jej obľúbené ovocie. Alebo radšej relaxačnú levanduľu či svieže bylinkové slnečné mydielko? Nazri do obchodíka Mydlo z farmy a vyber svojho favorita.

Mandarínkové a škoricovo-mandarínkové mydielko od Mydlo z farmy
Mandarínkové a škoricovo-mandarínkové mydielko od Mydlo z farmy (Zdroj: robene.sk)

Veríme, že si si v našich tipoch našli ľúbivý darček pre blízkeho a dúfame, že sme ťa inšpirovali. A pre nerozhodných máme posledný tip v podobne darčekového poukazu na kúpu handmade produktu podľa vlastného výberu.

Zdroj: hashtag.sk, Tlačová správa
Odporúčame