Legendárna komunikačná služba ICQ oznámila, že po takmer 30 rokoch oficiálne končí

ICQ

ICQ oznámilo svoj koniec (Zdroj: Lexica Art)

#Niečo dnes tak prirodzené, ako je chatovanie, či iná forma online komunikácie, kedysi samozrejme nebolo tak bežné. Pokiaľ sa skutočne rozmohli dnes tak populárne sociálne siete, existovalo zopár pionierov tohto výdobytku, na ktoré si ešte mnohí z nás pamätajú. Avšak jeden z nich po rokoch aktuálne oficiálne oznámil svoj koniec.

Oficiálny koniec ICQ

Kedysi nesmierne populárna komunikačná služba ICQ (čo vlastne znamená I Seek You) v týchto dňoch oznámila, že po dlhých 28 rokoch od svojho vzniku bude končiť. Aj napriek tomu, že v čase svojej najväčšej slávy mala služba viac než 100 miliónov užívateľov, to všetko je dnes už minulosť.

ICQ
ICQ si mnohí pamätajú ako predchodcu dnešných socials (Zdroj: Lexica Art)

Koniec kultovej služby

Po takmer troch dekádach sa ICQ oficiálne „vypne“ už 26. júna. Platforma bola v roku 2010 predaná ruskej spoločnosti VK, ktorá zároveň ešte aktívnych užívateľom odporúča vymeniť túto službu za VK Messenger a takisto VK Workspace, ktorým bude svoju pozornosť (a financie) venovať aj naďalej.

V princípe sa nie je čomu čudovať, keďže za uplynulé roky sa rozmach sociálnych sietí zapríčinil o to, že ľudia začali z týchto starších komunikačných sietí postupne odchádzať. Avšak pokiaľ si náhodou aj ty do dnešného dňa fanúšikom a užívateľom ICQ, tak nezúfaj, pretože vyššie zmienené VK Messenger a VK Workspace by ho mali podľa slov vedenia VK dôstojne nahradiť. 

Sleduj nás aj na Instagrame

Odporúčame