Čítačka kníh a tablet v jednom tele: Novinka od Huawei je zariadenie, po ktorom siahnu čitatelia aj milovníci technológii

Novinka Huawei MatePad Paper spája funkcie čítačky kníh s tabletom

Novinka Huawei MatePad Paper spája funkcie čítačky kníh s tabletom (Zdroj: Huawei)

#Dnes potešíme vášnivých čitateľov, ktorí siahajú skôr po e-knihách, ale aj nadšencov kompaktných tabletov, vďaka ktorým nosia vždy prácu so sebou. Nový Huawei MatePad Paper ponúka prvky oboch, jeho 10,3-palcový displej neťahá oči, no na druhú stranu nedokáže vyžarovať RGB farby. U koho má tento produkt najväčšiu šancu zabodovať?


Samsung predstavil svoje nové laptopy: Sú jedny z najľahších na trhu, pozeráme sa na nový štandard ultrabookov?


Všetky dokumenty sú vždy s tebou

Už na prvý pohľad je jasné, že Huawei chce týmto zariadením spojiť tablet s čítačkou. To by sa však nedalo s AMOLED displejom, a preto MatePad Paper ponúkne e-ink displej s rozlíšením až 1872 x 1404 pixelov, aký poznáš napríklad z Kindle. Áno, ide o čiernobiely papierový displej, ktorý vie zobraziť len 256 odtieňov šedi a nie celé spektrum RGB. Huawei sa z tabletovej stránky viac zameralo na ľudí, ktorí majú tablet kvôli dokumentom a písaniu poznámok, nie na hranie hier či pozeranie videí.

Je teda jasné, že v tomto prípade budú niektorí robiť poriadne kompromisy alebo je zariadenia určené len pre špecifickú skupinu ľudí. Podobné zariadenie s názvom reMarkable už na trhu nejaký čas je a preto sa o Huawei MatePad Paper nedá hovoriť ako o novinke, no vďaka nižšej cene a známemu používateľskému rozhraniu bude pre niektorých vhodnejším kandidátom.

Navyše obsahuje aj stylus s odozvou 26ms, čo nie je tak rýchle ako napríklad Galaxy S22 Ultra a už vôbec nie ako Apple Pencil, no hovoríme tu o e-ink displeji, ktorý má náročnejšie zobrazovanie ako LTPO panely. Zariadenie má 4GB RAM a 64GB úložného priestoru na všetky dokumenty a knihy, ktoré v ňom potrebuješ nosiť. Navyše poteší aj 86.3% podiel displeja k telu, plynulejšie snímkovanie ako bežné čítačky a rôzne widgety, ktoré poznáš z Huawei smartfónov.

Ponúka viac funkcií ako bežné čítačky kníh
Ponúka viac funkcií ako bežné čítačky kníh (Zdroj: Huawei)

Drahší Kindle, no zvládne oveľa viac

Keby sme mali opísať Huawei MatePad Paper jednou vetou, napísali by sme toto: Je to drahší Kindle, no s množstvom funkcií, ktoré v bežnej čítačke nenájdeš. Okrem čítanie e-kníh ich môžeš aj počúvať (aj vďaka reproduktorom, nechýba ani mikrofón), zmeniť biely displej na sépiový, automaticky prekladať všetok text, uzamknúť zariadenie odtlačkom prstu či písať po displeji. Mnohých však presvedčí najmä ekosystém Huawei, ktorí poznajú z iných zariadení.

Cena bude asi jediný aspekt, ktorý počas vydania odradí viacero potenciálnych záujemcov. 499 eur za takéto zariadenie síce nie je nejako zvlášť prestrelená suma, no za tú cenu kúpiť kvalitnú čítačku a ešte aj tablet strednej triedy. Ak by časom cena padla pod 400 eur, hovorili by sme o zaujímavom prevedení napríklad pre prekladateľov či ľudí, ktorí radi pracujú aj cestou do práce vlakom, no občas radi vypnú a venujú sa čítaniu. Koľko by podľa teba mal Huawei pýtať za MatePad Paper?


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, Huawei
Odporúčame