Keď sa z dovolenky stane horor: Do kín prichádza Čas od M. Night Shyamalana

Do kín zamieri Shyamalanov nový horor Čas

Do kín zamieri Shyamalanov nový horor Čas (Zdroj: CinemArt)

#Asi nikto z nás nechce starnúť rýchlejšie, ako prirodzene starneme. Predstav si, aké by to bolo, ak by si sa ocitli na mieste, kde by si starol omnoho rýchlejšie. Rodina z hororu Čas sa presne na takom mieste ocitla. Či sa im podarí vrátiť stratený čas späť, zistíš v kinách.


Kiná znova ovládne Marvel: Jedinečná Scarlett Johnasson sa predstavuje ako Black Widow


Majster napätia

Snímku Čas vytvoril jeden z najuznávanejších hororových režisérov, M. Night Shyamalan, ktorý vytvoril napríklad Šiesty zmysel či film Rozpoltený. Pôvodom z Indie, ale vyrastal v USA, dnes je označovaný ako majster napätia a považovaný za jedného z najvýznamnejších filmových tvorcov. Režisér dokonca rád dosádza do svojich filmov sám seba, aspoň v malých roliach.

Zaujímavosťou je, že už vo veku 17 rokov mal nakrútených približne 54 filmov vo svojom domácom prostredí. Dnes pôsobí ako režisér, scenárista, herec a producent a jeho najnovšia snímka, Čas, prichádza do kín už vo štvrtok, 22. júla. Okrem réžie sa podieľal aj na príprave scenáru.

Mala to byť dokonalá dovolenka…

Mladá rodinka sa vyberie na dovolenku, ktorá sa javí ako vysnívaná. Tropický raj, luxusný hotel a hoteliérov tip na tajnú pláž naznačujú, že všetko bude podľa predstáv. Po príchode na tajnú pláž sa síce ukáže, že až taká tajná nie je, ale rodinka sa s tým zmieri, pretože blankytné more obklopené skalami a nádherným pieskom vyjasnia všetky vrásky z tváre. Problémy nastanú až o chvíľku, keď deti nájdu na pláži opustené veci patriace iným hosťom z hotela. A keď z mora vytiahnu mŕtvolu…

Z detí teenageri

Akoby to nebolo dosť, ihneď prichádza druhý šok. Všetci začínajú neskutočne rýchlo starnúť. V priebehu pár chvíľ má rodinka nie malé detičky, ale odrastených teenagerov, na ktorých je rýchle starnutie azda najviac viditeľné. Všetkým rýchlo dôjde, že ak chcú prežiť, musia z pláže čo najrýchlejšie utiecť. Lenže to sa ukáže ako nie práve najjednoduchšie.

„Príbeh filmu vychádza z komiksu Sandcastle, ktorý mi dali prečítať dcéry. Nápad, že sa hrdinovia ocitnú na mieste, kde začnú neuveriteľne rýchlo starnúť, ma okamžite nadchol,“ hovorí Shyamalan, „Začal som ho rozvíjať a došlo mi, že ten film môže byť desivý a zároveň veľmi emocionálny. Navyše ma k tomu priviedli moje dievčatá, takže je to pre mňa o to citlivejšia téma. Asi starnem.“

Napínavý film Čas prináša do slovenských kín už vo štvrtok 22. júla.

Zdroj: hashtag.sk, Tlačová správa
Odporúčame