Holografické konferencie ako z budúcnosti: Budeme svedkami revolúcie online stretnutí?

Facebook v mobile.

Facebook prichádza s veľkými novinkami (Zdroj: Unsplash/Solen Feyissa)

#Už to je rok a pol odkedy vo svete zúri pandémia. Kvôli opatreniam a lockdownu sme museli náhle zmeniť naše životy. S tým však prichádzala aj pozitívna zmena. Súčasťou našich životov sa stala práca z domu a najmä online konferencie či vyučovanie. Práve preto si spoločnosť Facebook pre svojich užívateľov pripravila obrovskú novinku s názvom Horizon Workrooms.

Zabudni na klasické stretnutie cez nekvalitné webkamery. Vďaka virtuálnej realite sa budeš môcť presunúť priamo do vytvoreného priestoru. Budeš tak mať pocit, že sa pozeráš kolegom alebo spolužiakom priamo do tváre. Pritom však budeš sedieť v pohodlí svojho domova. Holografické konferencie sú ako vystrihnuté z budúcnosti.

Vylepšený systém

Platforma Horizon Workrooms nie je žiadnou novinkou. Pôvodne však slúžila najmä pre hráčov online hier. Každý užívateľ si môže vytvoriť avatara, ktorého vo virtuálnej realite ovláda. Môžeš sa tak pohodlne posadiť za stôl v škole či kancelárii alebo sa presunúť do zasadačky.

Pokiaľ sa všetko podarí, tento systém by mohol výrazne zlepšiť profesionálne fungovanie v online svete. Rovnako by sa zjednodušilo aj vzdelávanie, ktoré by bolo dostupné prakticky každému a odkiaľkoľvek. Tak isto by išlo o zlepšenie socializácie, ktorá počas karantény zrejme najviac chýbala. Čo povieš na túto novinku ty? Daj nám vedieť v komentároch!

Zdroj: hashtag.sk, bbc.com
Odporúčame