Dostupný kompromis medzi fitness a smart hodinkami: Vyskúšali sme Honor Watch ES

Honor Watch ES

Honor Watch ES sa predávajú v ružovej, bielej a čiernej farbe (Zdroj: Honor)

#Smart hodinky versus fitness hodinky. Prečo vôbec robiť kompromis? Či už váhaš nad jedným alebo druhým, tento čerstvý kúsok od Honoru uspokojí obe priania. Dáta zo športových výkonov aj to najdôležitejšie z tvojho smartfónu. To všetko ponúka novinka, ktorú som otestoval na vlastnom zápästí.

Naozaj pre každého

Honor Watch ES na rozdiel od high-endovejších a tiež drahších Honor Magic Watch 2, ktoré sme testovali v zime, skúša ES obdĺžnikový dizajn. Ten pripomína skôr Apple Watch ako klasické hodinky. Treba však povedať, že na ruke sedia výborne. Nie sú príliš veľké, k čomu sa dostaneme neskôr.

Dizajnovým plusom je aj to, že výrobca neumiestnil na každé voľné miesto svoje logo, čo hodinkám jednoznačne pridáva na vkusnosti. Meno Honor tak nájdeš len na remienku a ak ho skombinuješ s niektorým z mnohých variácií ciferníka, môžeš mať na ruke vcelku decentné hodinky aj do spoločnosti.

Vzhľad, váha a materiál sú prvé výrazné plusy, ktoré si všimneš, keď dostaneš hodinky na ruku. Dotykový displej sa ani po týždňoch testovania nepoškriabal. Plusom bolo taktiež jednoduché ovládanie, ktoré býva pri malých displejoch problém. Človek ako ja, ktorý si kupuje vždy najväčší smartfón, lebo na malom to s hrubými prstami jednoducho nejde, určite ocení tento praktický detail.

Honor Watch ES sú dobrým kompromisom medzi smart a fitness hodinkami (Zdroj: Honor)

Dá sa to aj bez GPS

Ak hodinkám niečo chýba, bude to GPS. Na strane druhej, hodinky využívajú blízke spojenie s mobilným telefónom. To znamená, že je trackovanie možné, a to napríklad pomocou aplikácie Zdravie od Huawei, ktorá zaznamená beh alebo jazdu na bicykli aj s mapou a tepom. Či už pôjde o rýchlosť či prejdenú vzdialenosť, hodinky jednoducho preberú údaje z telefónu priamo na displej. 

Závislosť od jednej aplikácie

Iné chyby, ktoré sa postupom času podarilo odstrániť súviseli s mojím tepom. Napríklad pri trackovaní športovej aktivity, konkrétne hrania bedmintonu v parku mi hodinky neustále ukazovali, že som v zóne extrémneho tepu a to aj napriek tomu, že išlo o rekreačnú hru. Toto zvláštne správanie sa však po pár dňoch napravilo.

Posledným mínusom, ktorý sa oplatí spomenúť je závislosť od aplikácie Zdravie od Huawei. Pri analyzovaní tepu, prípadne spánku je to v poriadku, ide o prehľadnú a celkom zaujímavú appku. Problematické je skôr to, že aktivity sa nedajú exportovať alebo synchronizovať s inými servismi. To ma ako používateľa Stravy celkom mrzí.

Honor Watch ES oceníš hlavne pri indoor cvičení (Zdroj: Honor)

Doplnkové funkcie

No vráťme sa k prevažujúcim pozitívam a rôznym zaujímavostiam. Hodinky podľa technických špecifikácii vydržia nabité až 10 dní, čo sa naozaj blíži realite. Už som spomínal, že dobre pasujú na ruku, čo som ocenil hlavne pri analýze spánku, keďže mi vôbec neprekážali.

Zaujímavé sú aj funkcie priamo v hodinkách. Za spomenutie stoja napríklad tréningové kurzy. Pri práci ma hodinky nie len upozorňovali, že sedím príliš dlho, ponúkli mi rovno sériu cvikov, ktoré môžem spraviť, aby som úplne nezdrevenel. Práve pre ľudí, ktorí hľadajú motiváciu na cvičenie v časoch lockdownu môžu byť tieto série cvičení motivujúce.  

Nové hodinky od Honoru sú na trhu za menej ako sto eur (zdroj: Honor)

Plusy a mínusy Honor Watch ES:

+  Cena pod 100 €
+  Príjemný dizajn, vhodný aj na trackovanie spánku
+  Integrované tipy na cviky
+  Možnosť nastavenia, ktoré notifikácie chcem dostávať
+  Výdrž baterky
–  Bez možnosti synchronizácie s inými aplikáciami
–  Nemá integrované GPS
– Synchronizácia môže byť časovo náročnejšia a komplikovanejšia

Zhrnutie

Aj napriek tomu, že časť tejto recenzie som venoval mínusom, po takmer mesačnom používaní som si na hodinky s ľahkosťou zvykol a keďže sa prvotné chyby napravili, zrejme si zvykli aj ony na mňa. Základom je nastavenie a dobrá synchronizácia s telefónom.

Za cenu pod 100 € patria Honor Watch ES k produktom, ktoré vedia za pomerne málo peňazí zabezpečiť vysokú kvalitu. Zároveň uľahčujú prácu s telefónom mimo domu, a to nielen pri športe. Novinka od Honoru sa určite zapáči športovcom, ktorí hľadajú spoľahlivý a vkusný kompromis medzi fitness a smart hodinkami.

Odporúčame