Zvýšenie platu o tridsaťtisíc dolárov alebo doživotná práca z domu? Odpoveď ľudí ťa prekvapí, toto ukázal prieskum

Home office sme využívali všetci.

Vďaka týmto stránkam budeš mať dobrý prehľad o stážach (Zdroj: freepik.com/drobotdean)

#Home office sa stal počas posledných mesiacov bežnou súčasťou života mnohých z nás. A hoci ľudia tvrdia, že im socializácia v školskom či pracovnom kolektíve chýba, očividne nie je všetko tak, ako sa na prvý pohľad zdá. Predstav si, že by sa ťa niekto opýtal, či chceš dostávať o tridsaťtisíc dolárov ročne viac, alebo doživotne pracovať z domu. Ako by si odpovedal?


Karanténa zmení ich životy: Zamestnanci Twitteru budú môcť pracovať z domu už navždy


Takýto prieskum uskutočnila profesionálna sieť Blind. Na jednoduchú otázku odpovedalo okolo tritisíc ľudí, medzi ktorými boli zamestnanci Googlu, Amazonu či Applu. Celkovo by si až 64% opýtaných vybralo doživotnú prácu z pohodlia domova namiesto navýšenia platu. Najviac, až 76% opýtaných pracujúcich v spoločnosti Salesforce, by si vybralo home office.

Hoci teda ide o otázku, ktorú považujeme za úplne jasnú a predpokladáme, že všetci sú z návratu do kolektívu nadšení, vôbec to tak nemusí byť. Pandémia nás očividne naučila spraviť si efektívnu rutinu aj doma a mnohí vďaka opatreniam ušetrili čas a peniaze, ktoré potrebovali na presun.

Čo by si si v tomto prípade vybral ty?

Zdroj: hashtag.sk, linkedin.com/news, bizjournals.com
Odporúčame