Hodina Zeme je tu! Svet sa dnes zahalí do tmy, pomôcť našej planéte môžeš aj ty

Hodina Zeme je tu

Hodina Zeme je tu (Zdroj: pixabay.com)

#Už dnes 27. marca 2021, od 20:30 si svet pripomenie Hodinu Zeme. Dominanty miest symbolicky zhasnú všetky svetlá a svet sa tak na 60 minút zahalí do tmy. Týmto gestom si pripomenieme dôležitosť našej planéty a čo všetko pre ňu môžeme urobiť. Tento rok bude možnosť prispieť aj na záchranu zranených zvierat.

Hodina Zeme je najväčšia celosvetová kampaň , ktorá sa zameriava na zvýšenie povedomia v oblasti klimatických zmien. Vďaka nej sa tak spojí 190 krajín na celom svete a pripomenú si hrozby, ktorým čelí naša planéta. Bohužiaľ kvôli pandémii koronavírusu sa kampaň tento rok nemôže odohrávať na námestiach, a tak sa presunula na sociálne siete. Zapoj sa aj ty do výzvy Spolu v prírode, ktorú pripravilo WWF (World Wide Fund for Nature) a pridaj fotku, na ktorej si v prírode ešte pred pandémiou.


Naozaj zvláštni súrodenci! Rodičia zachytávajú silné puto medzi dievčatkom a veľkým chlpatým miláčikom


WWF Slovensko spúšťa kampaň Šanca pre zranené zvieratá na portáli StarLab a potrvá až do konca apríla. Vyzbierané peniaze budú použité na podporu záchrannej stanice v Zázrivej, ktorá ich využije na rozšírenie ich priestoru o malý lesík. Vďaka nemu budú mať väčšie zvieratá vhodný priestor na lepšiu rehabilitáciu.

Zdroj: hashtag.sk, hodinazeme.svetelneznecistenie.sk
Odporúčame