Krém, ktorý milujú a používajú celé generácie: Za Indulonou stoja Slováci, využiť sa dá vraj nielen na telo, ale aj na chleba a topánky!

Indulona sa môže pochváliť neuveriteľným úspechom (Zdroj: Instagram/indulona_official)

#Pravdepodobne máte aj vy doma Indulonu. Používajú ju tvoji starí rodičia, rodičia a možno aj ty sám. Nečudujeme sa tomu. Univerzálny krém má stabilné miesto na trhu už dlhé roky. Pozri sa, ako vznikol.

Všetko sa začalo v roku 1948

Za samotným výrobkom je tím šikovných českých a slovenských dermatológov. S pokojným svedomím tak môžeme povedať, že Indulona je „naša“, slovenská. Odborníci v tomto roku namiešali prvotnú receptúru, ktorá bola určená na suchú kožu, najmä na rukách. Napriek tomu až o 10 rokov neskôr prišli na pulty predajní Indulony v modrom obale. Bez zmeny sa vyrábajú dodnes. Výrobok zožal úspech a už o 6 rokov sa začal vyrábať sériovo. Za miesto jej výroby bolo vybraté slovenské mesto Hlohovec.

Názov krému zrejme mnohých prekvapí. „Jeho názov odvodili od slova industrializácia, ktorá bola v tom období politickým programom,“ uviedol pre web dnes24.sk Bohuslav Proksa.

Rozšírenie výroby

V roku 1979 sa rozšíril sortiment o dezinfekčnú Indulonu. Ďalšie, nové druhy sa objavili v roku 1992. Vtedy sa zrodila Indulona nechtíková a Indulona rakytníková. Uhádneš, aké aj dnes nájdeš na pultoch predajní? Tipuješ správne. Výrobky podobne ako jej modrá „sestra“ zožali úspech a dodnes sa predávajú. Firma posilnená týmto úspechom nezlenivela a neuspokojila sa iba s týmito tromi produktami.

Nové výrobky

Už v roku 1997 sa na trhu objavila Indulona určená pre cestovateľov. Slúžila totiž ako repelent. Ďalšie výrobky priam akoby súkali s rukáva. Rovnako kvalitné a pritom stále nové. Postupne boli v rokoch 2005, 2007 a 2008 vyvinuté nové výrobky. Rovnako netreba zabudnúť na rok 2015 a moment, kedy prišli aj s novým, moderným balením.

Ohurujúci predaj a tajomstvo úspechu

Má za sebou tiež pozoruhodné čísla v oblasti predaja. Ako uvádza notino.sk:  „Ide o krém, ktorého sa od spustenia výroby predalo už viac ako pol miliardy túb.“ Tajomstvo úspechu je podľa nás nielen v mene značky, ale tiež v jej všestrannosti.

Indulona sa dá použiť snáď na akúkoľvek časť tela. Zrejme za to môže aj jej unikátna výroba. Ako uvádza ďalej web notino.sk, „všetky výrobky Indulony sú založené na kombinácii prírodnej vazelíny, ktorú naši vedci v roku 1948 vyvinuli, a originálnej, špeciálnej farmaceutickej vody. Indulona je totiž jeden z mála kozmetických výrobkov, ktorý je vyrábaný za podmienok porovnateľných s výrobou liekov.“

Univerzálnosť krému

Už sme ti zrejme spomenuli, že jedným z kľúčových faktorov je aj univerzálnosť tohto výrobku. Okrem primárneho určenia a použitia na telo, sa dá Indulona využiť naozaj všemožne. Jednou z možností je napríklad ošetrenie koženého nábytku, topánok a dokonca, podľa niektorých zdrojov sa tvrdilo, že: „V prípade núdze si ju môžu ľudia natierať na chlieb a konzumovať. V armáde údajne slúžila aj ako alternatíva tukov na vyprážanie.“ Na čo ste ju doma používali vy?

Zdroj: Hashtag.sk, notino.sk, indulona.sk, dnes24.sk
Odporúčame