Highlighty slovenských športovcov: Dokázali sme to, naša krajina má ďalšiu majsterku sveta!

Highlighty slovenských športovcov, ktoré nie sú iba o športe (Zdroj: unplash.com/ Prateek Katyal)

#Život športovcov nie je založený iba na úspechoch i keď tie z nich primárne robia hviezdy vo svojom obore. Slovenka Monika Chochlíková získala majstrovský titul v thajskom boxe, Paulína Fialková dosiahla vo víkendových pretekoch sezónne maximum. Ak ťa zaujímajú aj ďalšie higlighty slovenských športovcov, si na správnom mieste!

Majsterka sveta v thajskom boxe

Monika Chochlíková sa stala majsterkou sveta organizácie IFMA, ktorá sa považuje za najprestížnejšiu na svete v thajskom boxe. V kategórii Female Elite 51 kg si vo finále poradila s Turkyňou Yaren Kan. Vďaka tomuto víťazstvu získala aj miestenku na Svetové hry 2022 v Birminghame. Gratulujeme!

Feherváry po zranení strelil dôležitý gól

Hokejista Martin Feherváry aktuálne pôsobí v zámorskej NHL v tíme Washingtonu. Po tom, ako nedohral zápas proti Pinguins, kedy bol zasiahnutý do hlavy, nastúpil na súboj proti Buffalu, v ktorom zachránil pre svoj tím predĺženie vyrovnávajúcim gólom. Okrem dôležitého presného zásahu si na svoje konto pripísal aj jeden plusový bod.

Fialkovej sezónne maximum

V rámci svetového pohára v biatlone sa uplynulé preteky konali v rakúskom Hochfilzene. Slovenská reprezentantka obsadila 20. miesto, kedy na víťaznú Marte Olsbu Röiselandovú stratila 1 minútu a 59,4 sekundy.  Aj napriek tomu však Paulína dosiahla svoj najlepší výsledok v aktuálnej sezóne. „Dnes to bola stará Paja na trati aj na strelnici,“ napísala na svoj instagram. Držíme palce v ďalších pretekoch.

Slovenskí reprezentanti odleteli na šampionát do Kanady

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov odletela na majstrovstvá sveta, ktoré sa tento rok konajú v Kanade. V najbližších dňoch ich čakajú prípravné zápasy proti rovesníkom z Fínska a následne z Rakúska. Svoje účinkovanie na MS otvoria v noci z 26. na 27. decembra zápasom proti USA, potom ich čaká duel proti Švédsku, Rusku a Švajčiarsku.