Highlighty slovenských športovcov: Emotívna rozlúčka Mareka Hamšíka s reprezentáciou

Rozlúčka s futbalistom Marekom Hamšíkom

Rozlúčka s Marekom Hamšíkom bola nesmierne emotívna (Zdroj: Instagram/sfzofficial)

#Život športovcov nie je založený iba na úspechoch, ak ťa okrem toho zaujíma aj ich súkromie a bežný život, si na správnom mieste. Prezradíme ti, ako sa lúčil s reprezentáciou Marek Hamšík a akú poctu získal v Chicagu Marián Hossa. Prinášame ti totiž highlighty slovenských športovcov, ktoré nebudú iba o športe.

Pocta pre Mariána Hossu 

Marián Hossa sa so svojou rodinou v Chicagu zúčastnil ceremoniálu, počas ktorého na štadióne vyvesili jeho dres. Legendárnu 81 si preto už v Chicagu nikto neoblečie. Marián Hossa patrí medzi legendy Chicaga, s ktorým sa mu podarilo v rokoch  2010, 2013 a 2015 získať Stanley Cup. Ceremónia prebehla na štadióne United Center pred zápasom Chicaga s Pittsburghom. Zvíťazil v ňom Pittsburgh 5:3.

Vlhovej štart do novej sezóny

Lyžiarka Petra Vlhová začala počas uplynulého víkendu tohtoročnú sezónu. Prvé preteky v slalome sa konali vo Fínskom Levi. V oboch slalomoch obsadila 3. miesto. Vlhová si vybojovala svoje 59. pódiové umiestnenie. „Boli to prvé preteky v sezóne a pred nami ich je ešte veľa. Pôjdeme krok za krokom a budeme sa snažiť vylepšiť chyby, ktoré som urobila. Ale vnímam pozitívne, že som bola dvakrát tretia. Nie je ľahké stále víťaziť, konkurencia je vyrovnaná. Dávam zo seba maximum, aj keď v druhom kole som dnes nešla najlepšie,“ povedala po pretekoch pre JOJ Šport.

Úspešný týždeň v zámorí

Uplynulý týždeň bol úspešný aj pre viacerých Slovákov v AHL aj NHL. Hokejista Samuel Kňažko sa v AHL blysol piatimi kanadskými bodmi za asistencie, ktorými sa podieľal na víťazstve Clevelandu nad Lavalom 7:3. Miloš Keleman v zápase AHL strelil hetrik a pripísal si štyri body. Slovenský útočník v stretnutí Tucsonu Roadrunners proti San Jose Barracuda exceloval. Jeho tím prehrával 0:3, no nakoniec zvíťazil 6:3.

Adam Ružička pre zmenu zažiaril dvoma gólmi a asistenciou pri víťazstve v zápase NHL Calgary na ľade Floridy 6:4 po samostatných nájazdoch. Zároveň ho vyhlásili za druhú hviezdu zápasu.

Posledné voľné dni pred sezónou

O pár dní začína sezóna aj pre nášho lyžiara Adama Žampu. Ešte predtým však stihol stráviť posledné dni doma na Slovensku v spoločnosti partnerky. Najbližšie ho čakajú preteky vo Val d´Isere.

Koniec legendy

Marek Hamšík ukončil po 15 rokoch reprezentačnú kariéru. Stalo sa tak v priateľskom zápase proti Čile, kde slovenskí futbalisti remizovali 0:0. Marek Hamšík sa pred úvodným hvizdom dočkal oficiálnej rozlúčky zo strany prezidenta SFZ Jána Kováčika, ktorý oficiálne poďakoval Hamšíkovej manželke, jeho deťom i samotnému Hamšíkovi. Ten odišiel z ihriska v 89. minúte za potlesku domácich fanúšikov.

Marek Hamšík patrí medzi najlepších slovenských futbalistov, v rokoch 2007 až 2021 odohral 135 reprezentačných zápasov a strelil v nich 26 gólov. Debut absolvoval 7. februára 2007 v Jereze v prípravnom stretnutí s Poľskom. Zúčastnil sa na Majstrovstvách sveta v roku 2010, ale aj na Majstrovstvách Európy v rokoch 2016 a 2020.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame