Highlighty slovenských športovcov: Hokejisti odleteli na šampionát, s kým trávili čas pred odletom?

Highlighty slovenských športovcov, ktoré nie sú iba o športe (Zdroj: reuters)

#Slovenskí hokejisti odleteli na svetový šampionát do Fínska, Matej Tóth s Mariánom Hossom získali ocenenie od prezidentky Zuzany Čaputovej a Tomi Kid Kovács trávi čas s rodinou na Sardínii. Život športovcov nie je založený iba na úspechoch, ak ťa okrem toho zaujíma aj ich súkromie a bežný život, si na správnom mieste. Prinášame ti totiž highlighty slovenských športovcov, ktoré nebudú iba o športe.

Hokejisti odleteli na MS v hokeji do Fínska

Slovenskí reprezentanti v ľadovom hokeji odleteli na tohtoročný šampionát, ktorý sa bude konať vo Fínsku. Pred odletom ich prišli podporiť aj zlatí chlapci z Göteborgu, ktorí získali presne pred 20 rokmi historické zlato na majstrovstvách. Naši chlapci si tento rok v základnej skupine zmerajú sily s Francúzskom, Nemeckom, Kanadou, Švajčiarskom, Kazachstanom, Talianskom a Dánskom.

Rusnák víťazom Ligy majstrov

Futbalisti Seattle Sounders v zostave so slovenským reprezentantom Albertom Rusnákom sa stali víťazmi Ligy majstrov zóny CONCACAF. Seattle sa stal prvým tímom z americkej Major League Soccer, ktorý vyhral súťaž od zavedenia jej nového formátu v roku 2008. Vďaka víťazstvu získal miestenku na MS klubov FIFA.

S rodinou na Sardínii

Bývalý šampión v boxe, Tomi Kid Kovács, aktuálne trávi čas s rodinou na slnečnej Sardínii.

Andreas Žampa na Slovakia ringu

Lyžiar Andreas Žampa strávil deň na Slovakiu ringu, kde sa zúčastnil charitatívnej akcie s názvom Rally Radosti, ktorej bol súčasťou. „Ďakujem, že robíte skvelú akciu a ďakujem svojmu tímu za 4. miesto,“ pochválil sa na svojom Instagrame.

Štátne vyznamenania

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v nedeľu ocenila 25 osobností spoločenského, kultúrneho a športového života, z toho šesť in memoriam. Štátne vyznamenanie Rad Ľudovíta Štúra II. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj Slovenskej republiky v oblasti športu získali aj bývalý hokejista Marián Hossa a chodec Matej Tóth.


Čaká ťa tento rok maturita? Uč sa s našim maturitným podcastom Schooltag!

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame