Highlighty olympionikov z Pekingu: Prečo fínsky víťaz čakal s oslavou 20 minút a ako vyzerá pravá láska k medailám?

Fínsky bežec Iivo Niskanen vyhral zlato v behu na 15km. (Zdroj: Reuters)

#Ak ťa zaujímajú highlighty športovcov z Pekingu, si na správnom mieste. Okrem úspechov z olympiády ti však priblížime aj momenty, ktoré nie sú iba o športe. Ak chceš vedieť prečo fínsky bežec na lyžiach po triumfe neoslavoval víťazstvo alebo aký rekord prepísal hokejista Juraj Slafkovský, čítaj ďalej.

Úspešný víkend pre Slovákov

V nedeľu mali naši športovci za sebou jeden z najúspešnejších dní na olympiáde. Skvelými výsledkami sa v obrovskom slalome pýšili bratia Žampovci, Adam obsadil 15. a Andreas 16. miesto. Biatlonistka Paulína Fialková obsadila v stíhacích pretekoch na 10 km výbornú 10. priečku, čo bol jej najlepší výsledok v aktuálnej sezóne. Viktórii Čerňanskej patrilo po 1. a 2. jazde v monobobe 15. miesto a hokejisti si pripísali na turnaji prvé víťazstvo. Nad Lotyšskom zvíťazili 5:2. Útočník Juraj Slafkovský sa zároveň stal najlepším olympijským strelcom do 18 rokov. Svojím štvrtým gólom v troch zápasoch prepísal 58 rokov starý rekord, ktorý patril Rakúšanovi Josefovi Puschinerovi. Sedemnásťročnému Jurajovi zároveň patrí aj titul najmladšieho strelca na olympiáde.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Viktória Čerňanská (@vikii_204)

Príspevok, ktorý zdieľa Hockey Slovakia (@hockeyslovakia)

Vzájomný rešpekt

Fínsky bežec na lyžiach Iivo Niskanen získal v pretekoch na 15 km zlatú medailu. Namiesto oslavy však po príchode do cieľa čakal, kým preteky dokončí každý z 94 bežcov. Takmer 20 minút po, prešiel cieľom ako posledný Kolumbijčan Carlos Andres Quintana, ktorého fínsky bežec vrúcne objal a dokonale tak vyzdvihol olympijského ducha a ľudskosť medzi športovcami. „Aký úžasný človek! Nikdy nezabudnem na tento moment. Ďakujem, kamarát,“ napísal na svoj Instagram kolumbijský pretekár.

Príspevok, ktorý zdieľa Carlos Quintana (@carlosquintanamorales)

Podpora medzi športovcami

Ak majú športovci v Pekingu voľný deň, ich kroky smerujú napríklad aj k sledovaniu iných športovcov. Adam Žampa dokonca počas voľného dňa stretol Thomasa Bacha, predsedu medzinárodného olympijského výboru.

Príspevok, ktorý zdieľa Adam Zampa (@adamzampa13)

Príspevok, ktorý zdieľa U.S. Ski Team (@usskiteam)

Veci, ktoré jednoducho dávajú zmysel

Automatické rolety, centrum na rekreáciu, voľne dostupné maškrty alebo posteľ, ktorá ti pomôže rýchlejšie sa zotaviť? Aj takto to vyzerá na olympiáde.

Príspevok, ktorý zdieľa sammy kolowrat(ová) (@sammy_kolo)

Dôležitý je tréning

Švajčiarsky snoubordista sa na olympiáde rozhodne nenudí a tréningy si ozvláštňuje napríklad aj takýmito zaujímavými kostýmami.

Ak ťa napríklad zaujíma ako trénujú hokejisti mimo ľadu, sleduj video tejto americkej hokejistky. Čo myslíš, zvládol by si to?

Príspevok, ktorý zdieľa The Olympic Games (@olympics)

Olympijský Valentín

„Nájdi si niekoho, kto ťa pobozká tak, ako títo olympionici bozkávajú svoje medaily.“

Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: Hashtag.sk