Highlighty olympionikov z Pekingu: Prečo sa Mikaela Shiffrinová nemôže dotknúť svojho priateľa?

Higlighty olympionikov z Pekingu (Zdroj: pixabay/DavidRockDesign)

#V poradí 24. zimná olympiáda odštartovala v piatok slávnostným ceremoniálom. Ešte pred ním však do Pekingu pricestovalo množstvo športovcov a ak ťa zaujíma, ako trávili čas pred oficiálnym začiatkom olympiády, si na správnom mieste. Prinášame ti highlighty z Pekingu!

Cesta do Pekingu

Pred začiatkom olympiády museli mnohí športovci absolvovať veľmi dlhý let do Číny. Zaujíma ťa ako to vyzerá na letisku plnom hokejistov, či ako sú zbalení na cestu napríklad rýchlokorčuliari? Pozeraj!

Prvé dni v olympijskej dedine

Mnoho olympionikov dorazilo do Pekingu ešte pred oficiálnym začiatkom. Z dôvodu koronavírusu sa počas tejto olympiády športovci môžu pohybovať iba na športoviskách a v olympijskej dedine. V prvých dňoch sú najviac navštevovaným miestom olympijské kruhy, pri ktorých vzniká veľké množstvo fotografií. Slovenský lyžiar Adam Žampa však pridal fotku s olympijskou bohyňou. Podľa Adamových slov sa jej vraj páči! Čo vieme ale určite, je kto sa páči americkej lyžiarke Mikaele Shiffrin. Je to jej priateľ, nórsky zjazdár Aleksander Aamodt Kilde, s ktorým sa stretla hneď po príjazde.

Nesmú chýbať tréningy!

Okrem bežných tréningov, na ktoré sme zvyknutí, si športovci dokážu svoju prípravu spestriť rôznymi spôsobmi. Nórsky snowboardista Stale Sandbech predviedol takýto zaujímavý kúsok! Naopak, Paulína Fialková sa priznala, že ju v Pekingu čaká mnoho starostí, s ktorými sa musí vyrovnať. Ide napríklad o extrémne mrazy, vietor, vysokú nadmorskú výšku a časový posun.

Oficiálny začiatok

XXIV. zimná olympiáda oficiálna začala slávnostným ceremoniálom s veľkolepým programom. Jeho vyvrcholením bolo zapálenie olympijského ohňa. Pochodeň bola vložená medzi 91 snehových vločiek, ktoré symbolizujú 91 zúčastnených krajín. V Číne sa športovci predvedú v celkovo 109 disciplínach. Slovenskými vlajkonosičmi boli tentokrát hokejista Marek Hrivík spoločne so sánkarkou Katarínou Šimoňákovou.

Nám už neostáva nič iné, iba popriať všetkým športovcov veľa síl. A čo ty? Budeš sledovať tohtoročnú zimnú olympiádu?

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame