10 skvelých hercov a herečiek, ktorí nikdy neboli nominovaní na Oscara: Nájdeš medzi nimi Jima Carreyho či filmového Obi-Wana

Oscarovú nomináciu nemá ani Jim Carrey

Oscarovú nomináciu nemá ani Jim Carrey (Zdroj: New Line Cinema)

#V nedeľu nás čaká ďalšie odovzdávanie Oscarov. Preto sa pozrieme na hercov a herečky, ktorí napriek dlhej kariére nemali ešte tú česť získať nomináciu na cenu Akadémie. Samozrejme, na výber sme mali množstvo mien, ktoré si akademici nevšímajú. Vybrali sme nakoniec desiatku, ktorá nás prekvapila najviac.


Poznáme tohtoročné nominácie na Oscara: Udeľovanie zlatých sošiek bude poriadne napínavé!


Jim Carrey

Carrey je na Slovensku mimoriadny obľúbeným komikom a jeho komédie ponúkajú naše televízie neustále. Tie síce Akadémia nemusí, no Jim má na konte aj pár slušných drám. Čo tak The Truman Show alebo Eternal Sunshine of the Spotless Mind? Ako si ich Akadémia nemohla všimnúť? Napriek tomu má Jim 2 Zlaté Glóbusy a nomináciu na Emmy.

Emily Blunt

Ver či never, ani Emily Blunt ešte nemala to šťastie, aby si ju Akadémia všimla. A príležitostí bolo naozaj dosť. Má Zlatý Glóbus za seriál Gideon’s Daughter a dokonca aj 3 nominácie na BAFTU – poslednú za Dievča vo vlaku z roku 2016. Filmová Akadémia za oceánom však stále nevie prísť Emily Blunt na chuť.

Colin Farrell

Miláčik ženského pohlavia Colin Farrell je taktiež pre americkú Akadémiu neviditeľný. Podarilo sa mu získať Zlatý Góbus za komédiu In Bruges a dokonca bol v roku 2017 nominovaný znovu za Lobstera. Oscarovú nomináciu však na konte nemá a zatiaľ ho ignoruje aj BAFTA, čo je mimoriadne čudné, nakoľko je pôvodom z Íska.

Jennifer Aniston

Jedna z najžiadanejších herečiek minulého desaťročia, Jennifer Aniston, sa oscarovou nomináciou nemôže pochváliť. Napriek tomu je držiteľkou Zlatého Glóbusu a ďalších 4 nominácii. Uznanie mohla dostať aspoň za komédiu Cake, ktorá jej sadla ako uliata. Napriek tomu stále čaká aj na prvý zápis na BAFTU.

Richard Gere

Nepochopiteľné bolo pre nás aj zistenie, že Akadémia stále prehliada aj Richarda Gera. Ten získal Glóbus za Chicago (mimochodom oscarový film roka) a na konte má aj skvelý triler Prvotný strach. Avšak podobne ako Jennifer Aniston, aj Gere je populárnejší skôr u zahraničných akademikov než domácich z Ameriky.

Jennifer Lopez

Jennifer Lopez má takmer 250 nominácii na rôzne ocenenia, z tých väčších na Emmy či Zlatý Glóbus. Oscary sa jej však vyhýbajú. Aj keď si možno pomyslíš, že nie je úloha, ktorý by ju preslávila, predsa taká jedna nedávno bola. Očakávalo sa, že dostane nomináciu za film Hustlers, no napokon jej miesto vyfúkli iné herečky.

Bruce Willis

Bruce Willis síce posledné roky prikyvuje jednému horšiemu projektu ako druhému, ale ešte v 90. rokov bol z neho herec s obrovským potenciálom. Má jeden Glóbus za televíznu tvorbu a 2 ceny Emmy. Myslíme si však, že oscarová nominácia za nestarnúci Šiesty zmysel by sa šikla ako mladému Haleymu, tak aj Willisovi.

Robin Wright

Robin Wright je známa najmä vďaka seriálu House of Cards. Netflixovka jej však, pochopiteľne, nemohla priniesť oscarovú nomináciu. To však neznamená, že by si ju nezaslúžila za jej filmové počiny. Na Glóbus bola nominovaná napríklad za film Forrest Gump a skvelý výkon podala aj v novom Blade Runnerovi.

Ewan McGregor

Predstaviteľ Obi-Wana Ewan McGregor získal množstvo ocenení, no Akadémia ho nie a nie uznať aspoň nomináciou. Pritom získal nomináciu na Glóbus za muzikál Moulin Rouge!, ktorý bol síce na cenách Akadémie zastúpený, ale nie v kategórii mužský herecký výkon. Nomináciu by si určite zaslúžil aj za Trainspotting.

Mia Farrow

Herečka Mia Farrow je niekdajšou ženou legendárneho režiséra Woodyho Allena. Aj napriek tomu sa do výberu pätice nominovaných žien nikdy nedostala. Z väčších ocenení má na konte 3 nomináciu na BAFTU zo 70. a 80. rokov a 9 nominácii na Glóbus, z ktorých hneď prvú premenila. Za Rosemary’s Baby by si uznanie akademikov zaslúžila.


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, goldderby.com, IMDb
Odporúčame