Aký bude január na HBO? V ponuke je novinka s Jennifer Lawrence, ale aj najočakávanejšia detektívka roka

Novú sériu True Detective s Jodie Foster si budeš môcť pozrieť na HBO už v januári (Zdroj: HBO)

#Aktuálne máme už niekoľko dní rok 2024, no a aj prvý mesiac v novom roku HBO svojou ponukou rozhodne nešetrí. Pokiaľ si fanúšik hororu, oceníš fakt, že si budeš môcť konečne pozrieť Indisious: Červené dvere. Dlhoočakávaná nová, v poradí už 4. séria fenomenálneho seriálu True Detective je jedným z hlavných januárových tromfov, no aj nová romantická komédia s Jennifer Lawrence určite stojí za pozretie. A nielen tá.

Temný prípad: Nočná krajina

Dotkni sa temnoty a pohltí ťa…aj to je True Detective. Dlho očakávaná štvrtá séria fenomenálneho kriminálneho seriálu sleduje dve problémové policajtky, drsnú Evangeline Navarrovú v podaní boxerskej šampiónky Kali Reisovej a Liz Danversovú v podaní Jodie Fosterovej, držiteľky dvoch Oscarov, troch Zlatých glóbusov a šesťdesiatich ďalších filmových ocenení. Intenzívne vyšetrovanie a pátranie po ôsmich zmiznutých výskumníkoch v zamrznutej a zasneženej aljašskej usadlosti privedie svojráznych vyšetrovateľov na pokraj síl.

 

Premiéra: Pondelok, 15. januára

Nič v zlom

Ak máš chuť na komédiu plnú gagov a hlášok, ktorá ťa vráti späť na strednú školu, nastúp! Maddie (Jennifer Lawrence, opäť skvelé „dievča od vedľa“) hrozí, že príde o rodinný dom, ale narazí na lákavú pracovnú ponuku: jej bohatí rodičia hľadajú niekoho, kto by sa dal dokopy s ich devätnásťročným introvertným synom Percym, kým odíde na vysokú školu. Zdá sa to ako ľahká úloha… ale Maddie na svoje prekvapenie čoskoro zistí, že s čudákom Percym nie je nič isté.

Premiéra: Nedeľa, 14. januára

Ricardovci

Herecký koncert, ktorý vyústil do troch nominácií na Oscara pre tri hlavné postavy! Táto vynikajúca životopisná dráma zobrazuje jeden týždeň natáčania filmu I Love Lucy, od pondelkovej skúšky až po piatkové natáčanie s divákmi. V dráme scenáristu a režiséra Aarona Sorkina herečka a celebrita 50. rokov Lucille Ball (Nicole Kidman) a jej manžel, kubánsky spevák Desi Arnaz (Javier Bardem), čelia sérii osobných a profesionálnych kríz, ktoré ohrozujú ich šou, kariéru a manželstvo.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Štýlovo aj na lyžovačke? Ak nemáš takúto kombinézu, ani nechoď na svah

Premiéra: Nedeľa, 7. januára

Správa

Ďalší thriller podľa skutočných udalostí, ktorý ťa zavedie pod kožu a do útrob súčasnej americkej spoločnosti, zmietanej rôznymi krízami vrátane morálnej. Idealista Daniel J. Jones (Adam Driver) je svojou šéfkou, senátorkou Dianne Feinsteinovou (Annette Beningová), poverený vedením vyšetrovania programu CIA na zadržiavanie a vypočúvanie osôb vytvoreného po 11. septembri 2001. Jonesova neúnavná honba za pravdou prinesie odhalenia, ktoré odhalia, ako ďaleko zašla najvyššia národná spravodajská agentúra, aby zničila dôkazy, obišla zákony a skryla šokujúce tajomstvá pred americkou verejnosťou. Po 11. septembri totiž CIA začala používať brutálne metódy vypočúvania podozrivých z terorizmu, čo viedlo k mnohým škandálom a vyšetrovaniu programu zadržiavania a vypočúvania, ktorého „rozšírené techniky“ sa ukázali ako nemorálne a neúčinné. Keď sa Jones a senátny vyšetrovací výbor rozhodnú zverejniť výsledky svojho vyšetrovania, CIA a Biely dom sa tomu snažia zabrániť.

 

Premiéra: Nedeľa, 21. januára

Syn

Dramatik Florian Zeller, autor výnimočného filmu Otec (2020), za ktorý získal Oscara, opäť zveril Anthonymu Hopkinsovi úlohu problémového otca – tentoraz v príbehu s názvom Syn. Úspešný Peter (vynikajúci Hugh Jackman) sa snaží nájsť svoju cestu životom s dieťaťom a novou, mladou a krásnou partnerkou Beth (Vanessa Kirby). Každodenný život sa však obráti naruby, keď sa pri jeho dverách objaví bývalá manželka Kate (Laura Dern), aby sa porozprávala o ich 17-ročnom synovi Nicholasovi (Zen McGrath). Mladík, traumatizovaný rozvodom rodičov, už niekoľko mesiacov nechodí do školy a vyrovnáva sa s krutou realitou.

 

Premiéra: Nedeľa, 28. januára

Vlk

Trojčlennú rodinu Anchor-Ferrerovcov drží vo vlastnom dome dvojica zločincov Honey a Molina ako rukojemníkov. Starší pár s dospelou dcérou je uväznený a vystavený miestami až desivému teroru. Jedinou stopou, ktorá naznačuje, že rodine hrozí nebezpečenstvo, je odkaz na obojku ich utečeného psa. Policajný inšpektor Jack Caffery sa snaží nájsť pravdu a zároveň sa vyrovnáva s vlastnou traumou z nevyriešeného zmiznutia svojho brata spred dvadsiatich rokov.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
V Bratislave vystavia jedinečný model Lego Lamborghini Sian v životnej veľkosti: Zostavili ho z viac ako 400-tisíc dielikov

Premiéra: 2. januára

Insidious: Červené dvere

Vráťme sa presne o desať rokov späť, k plnokrvnému hororu Insidious: Kapitola 2. Desať rokov po tom, čo boli Josh (Patrick Wilson) a Dalton (Ty Simpkins) Lambertovci zhypnotizovaní a zabudli na svoju astrálnu cestu, musia otec a syn opäť preniknúť za červené dvere. Dlho potláčaní démoni sa totiž vracajú, aby prenasledovali ich rodinu. A pozor, predstaviteľ hlavného hrdinu, 50-ročný herec Patrick Wilson je tiež prvýkrát režisérom.

 

Premiéra: Piatok, 26. januára

Na ktorú z noviniek HBO sa najviac tešíš?


Sleduj náš TikTok

 

Zdroj: hashtag.sk, HBO
Odporúčame