Šokujúce tvrdenia fanúšikov Harryho Pottera! Voldemort nebol najhoršia postava: Prvenstvo získala táto žena

Voldemort nebol najhoršia postava.

Voldemort nebol najhoršia postava. (Zdroj: Unsplash.com/Artem Maltsev)

#Len ťažko si vieme predstaviť film Harry Potter bez jeho obrovského nepriateľa Lorda Voldemorta. Celý príbeh sa odohráva okolo muža, ktorý chlapcovi zavraždil oboch rodičov. Fanúšikovia však prišli so šokujúcim tvrdením! Táto postava je ešte horšia.

Podľa nich Voldemort nebol najhoršou postavou, aká kedy bola vo filme. Na facebookovej stránke Ministry of Magic totižto zdieľali obrázok, kde Dolores Umbridgeová posiela ľudí do Azkabanu a uviedli, že ona je ešte horšia. Dokonca nato vymysleli zaujímavú teóriu.

Ako vieme Severus Snape je v celom filme jediný smrťožrút, ktorý dokáže vyčarovať patronusa. Podľa knihy J. K. Rowlingovej je to práve vďaka jeho šťastnej spomienke na matku Harryho Pottera Lily. Ostatní smťožrúti si na takéto spomienky pravdepodobne nedokážu spomenúť hoci ich možno v minulosti prežili. Pravdepodobne je to kvôli ich hnevu a zatrpknutosti.

No práve Dolores Umbridgeovej sa to v jednej časti podarilo a skutočne vyčarovala patronusa. A práve na toto poukázal jeden z fanúšikov. Vzhľadom na to, že Dolores ho dokázala vyčarovať, fanúšik usúdil, že jej utrpenie robí radosť. Veď práve ona odsudzuje ľudí na niekoľko rokov nekonečného utrpenia a je neustále oblkopená zlom. Doleres tak podľa ľudí má v sebe niečo ľudské, no napriek tomu koná zlo a to z nej robí horšieho človeka.

Kým niektorí fanúšikovia sa s touto teóriu stotižnili, iní ju vyvrátili. Podľa nich Dolores len striktne dodržiavala pravidlá a takéto správanie podľa nich ešte nemôže byť brané ako niečo zlé. Čo si o tom myslíte vy?

Zdroj: hashtag.sk, ladbible.com
Odporúčame