Ďalšia obeť hackerského útoku? Hviezda seriálu Pán profesor má zaplatiť astronomickú sumu: Všetko je však inak

Ďalšia obeť hackerského útoku! Ako vydieranie začalo?

Ďalšia obeť hackerského útoku! Ako vydieranie začalo? (Zdroj: Unsplash.com / Mika Baumeister)

#Slovensko obletela informácia o hackerských útokoch na celebrity. Útočník ich vydiera, že ak mu nezaplatia, tak zverejní ich intímne fotografie. Tentokrát si vyhliadol obľúbeného herca z Pána Profesora. Ako to však v skutočnosti je?

Ako prvá o tejto kauze informovala Dominika Kavaschová. Na sociálnej sieti Instagram sa svojim fanúšikom zverila s tým, že ju niekto vydiera. Útočník od nej požaduje poriadne mastnú sumu za to, že nezverejní jej intímne fotografie. Obeťou tohto útoku sa mala stať aj Zdena Studenková.

Disponovať pritom mal aj fotografiami, na ktorých je Ema Drobná a jej priateľ Filip Šebo, tieto však podľa slov speváčky nakoniec zverejnil a začali kolovať po internete. Hacker sa však nezastaví pred ničím a zaútočil aj na ďalšieho populárneho herca zo seriálu Pán profesor.

Tentokárt má ísť o Martina Klinčúcha, ktorý sa so svojou skúsenosťou podelil na Instagrame. Všetko začalo tým, že sa ho snažil skontaktovať neznámy užívateľ sociálnej siete s tým, že ak nezaplatí 10 000 eur, tak sa mu dostane do telefónu. Herec tieto jeho slová nebral vážne a z útočníka si údajne ešte vystrelil.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Martin Klinčúch 🔩 (@m_klinec)

Situácia však začala naberať na obrátkach vtedy, keď mu poslal link na stránku. Tam sa nachádzal náhľad na jeho nahé video z jeho telefónu. Ako „výkupné“ od neho požadoval 5 bitcoinou, inak tieto zábery zverejní. Ako ďalej dodal, jedná sa približne o niečo cez 160 000 eur. Martin ostal z tejto správy úplne zdrvený. Je to však všetko inak.

S odhalením pravdy ako prvá prišla Dominika Kavaschová, krorá sa len pred pár hodinami priznala, že v skutočnosti ide o veľkú kampaň. Hoci príbeh, ktorý povedala bol naozaj skutočný, stal sa pred niekoľkými rokmi, ešte keď herectvo študovala. Dominika sa preto rozhodla spoločne s ďalšími hereckými kolegami upozorňovať na nebezpečenstvo internetu. S priznaním vyšiel von aj Martin Klinčúch, ktorý sa tiež stal len súčasťou kampane bezpečnosť na internete. Dávajte si preto pozor na to, čo nahrávate a zdieľate so svojimi blízkymi. Môže to byť nebezpečné!

Zdroj: hashtag.sk, Instagram/m_klinec, donda_kawa
Odporúčame