H16 je definitívne späť. Mení logo, posiela von novinku True Story a čoskoro vydá nový album

Foto: @h16crew Instagram

Na návrat bratislavskej legendárnej crew čakali fanúšikovia už minulý rok, no prednosť dostal Speezyho sólový album. V roku 2021 však definitívne prichádza moment, kedy už poznáme termín predpredaja nového projektu.

H16 patrí medzi najstabilnejšie a najdlhšie pôsobiace skupiny domácej scény. Ich projekty Kvalitý Materiál, Čísla Nepustia, RHB a naposledy Sila mali vzostupný charakter a nič iné neočakávame ani v tomto prípade. Celá crew prešla zmenami, Otis s Cigom neboli hudobne až takí aktívni, Spirit vydal sólové projekty a čo je najpodstatnejšie, všetci traja raperi sa medzičasom stali aj rodičmi.

Čo teda od novej H16 očakávame?

V prvom rade ešte vyspelejší a uvedomelejší rap, v ktorom budú ohýbať slovenčinu v úderných punchlineoch presne tak, ako to vedia len oni. Očakávame posun aj po zvukovej stránke, ktorú mali chalani taktiež vždy prispôsobenú danej dobe a inak to pravdepodobne nebude ani tentokrát. Prežité skúsenosti, pozitívne a negatívne momenty, otcovstvo, obraz doby… to všetko by si malo nájsť priestor na novom projekte. Prvé otázky nám môže zodpovedať už pilotný singel True Story, ktorý chalani vydali včera.

Spirit je v skvelej rapovej forme, ktorú potvrdil minuloročným projektom. Otis a Cigo majú po prestávke určite čo povedať a ja myslím, že H16 tento rok zamieša karty.

Predpredaj nového projektu začína už 11. apríla tradične na Ruka Hore.

Odporúčame