Pôvodná GTA trilógia prejde remasterom: V novom šate si zahráš aj legendárne San Andreas

GTA Trilogy čaká remaster

GTA Trilogy čaká remaster (Zdroj: Rockstar Games)

#Štdúio Dundee spoločnosti Rockstar Games pracuje na remastrovaných verziách svojich troch klasík z obdobia PlayStation 2 – Grand Theft Auto 3, GTA: Vice City a GTA: San Andreas. Povery o remasteroch spomínaných hier sa internetom šíria už pár mesiacov, no oficiálne ich potvrdili spoločnosti Kotaku a materské Take-Two.

Jednoznačne pôjde o príjemné čakanie na novinku GTA VI, ktoré je stále vo vývoji (prípadne na next-gen verziu GTA V). Spomínaná trilógia definovala žáner RPG a verím, že každý si ju vo svojom detstve zahral. Podľa Kotaku pobežia hry v Unreal Engine. Rockstar Games tieto informácie oficiálne nepotvrdil, no nesnaží sa ich ani vyvrátiť.


EA predstavil na E3 nový Battlefield 2042: Sleduj akčný trailer a hernú ukážku najočakávanejšej FPS hry roka


Vydanie GTA Trilogy Remastered sa očakáva už na prelome októbra a novembra. Čaká nás teda koniec roka v znamení Rockstar Games. Trilógia sa dostane na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series, Switch, PC, Stadiu, aj na mobilné zariadenia. Verzie pre Android a iOS si však budú musieť počkať až na začiatok roka 2022.

Otázka visí aj nad remasterom hry Red Dead Redemption z prostredia amerického divokého západu. Do nej sa vývojári pustia, ak bude trilógia GTA úspešná. Hrával si aj ty staré GTA hry? A tešíš sa na remaster verziu?

Zdroj: hashtag.sk, Kotaku
Odporúčame