Tvrdá kritika Google: Apple obvinila za podnecovanie šikanovania užívateľov Android, môže za to táto aplikácia

Google obvinil Apple za podnecovanie šikanovania užívateľov Android

Google obvinil Apple za podnecovanie šikanovania užívateľov Android. (Zdroj: Unsplash.com/ Arnel Hasanovic)

#Apple a Android sú bezpochyby tými najväčšími technologickými rivalmi. Napriek tomu však dokážu vo veľa veciach spolupracovať. Google však upozorňuje na jednu aplikáciu od spoločnosti Apple, ktorá má stáť za podnecovaním šikany.

Aplikácia iMessage je najpoužívanejšou aplikáciou, čo sa týka odosielania správ v Spojených štátoch. Odosielanie správ pomocou tejto aplikácie ja však povolené aj so zariadeniami Android. Je tam ale háčik. Správy, ktoré sú odoslané z Androidu majú inú farbu ako správy, ktoré odošlú užívatelia z iPhonu. Správy z Andriodu sú zelené, pričom správy z iPhonu zas modré.

V aplikácii však existujú viaceré obmedzenia napríklad v uskutočňovaní videohovorov FaceTime, zdielania reakcií alebo prvokov, ako napríklad Memoji. A práve to kritizuje spoločnosť Google. Táto aplikácia je totiž najpoužívanejšia, čo sa týka odosielania správ, a tak vytvára akýsi status medzi tínedžermi. Rozdielne podmienky pri tom majú na mladých vytvárať akýsi tlak k tomu, aby si kupovali telefóny od spoločnosti iPhone.

Google obvinil Apple za podnecovanie šikanovania užívateľov Android
Google obvinil Apple za podnecovanie šikanovania užívateľov Android. (Zdroj: Unsplash.com/blocks)

Hiroshi Lockheimer, hlavný viceprezident pre Android, Chrome, Chrome OS, Play a Fotky Google, dokonca uviedol, že spoločnosť Aplle takýmto spôsobom len využíva šikanovanie a tlak rovesníkov na to, aby predali viac produktov.

Zdroj: hashtag.sk, theverge.com
Odporúčame