Obľúbený prehliadač Google Chrome čakajú zmeny: Heslá si budeš môcť ukladať aj manuálne

Google Chrome

Google Chrome prejde menšími zmenami (Zdroj: Unsplash/Nathana Rebouças)

#Google Chrome patrí medzi mimoriadne populárne internetové prehliadače. Má množstvo funkcií, ktoré si užívatelia nevedia vynachváliť. Avšak ako správca hesiel mal však značné nedostatky, pretože heslo si si nemohol pridať sám, musel si počkať, kým ti túto možnosť ponúkne prehliadač. To sa však má už čoskoro zmeniť.

Webový portál Android Police uvádza, že najnovšia verzia prehliadača Chrome obsahuje skrytú funkciu, ktorá umožňuje manuálne pridávať heslá. Ak teda napríklad vieš, že sa často prihlasuješ do banky alebo obľúbeného obchodu, môžeš pridať prihlasovacie údaje bez toho, aby si museli najprv navštíviť danú stránku.

Táto funkcia je bežná v iných správcoch hesiel, preto bude rozhodne vítaná aj u používateľov Chromu. Podľa webového portálu Engadget by mala pribudnúť aj ďalšia novinka, ktorá umožňuje pridávať poznámky k heslám. Môže to byť skutočne šikovné, najmä ak si chceš zapamätať, kedy si si naposledy zmenil heslo, alebo ak chceš zistiť, či máš nejaké bezpečnostné otázky. Aj keď chvíľu ešte zrejme potrvá, kým sa novinka stane ľahko dostupná, malo by to čakanie stáť za to.


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk, engadget.com
Odporúčame