Autor slávnej hernej série Elden Ring dokončuje novú knihu: Tvrdí, že vývoj hry môže trvať dlhšie ako natočenie filmu

George R. R. Martin

Autor histórie hernej legendy George R. R. Martin bol nedávnym hosťom v známej The Late Show (Zdroj: YouTube/watch?v=QgCxVdsQH_k)

#Autor slávnej knižnej série Pieseň ľadu a ohňa George R. R. Martin bol náruživým hráčom. Naposledy sa však úplne vyhol tomu, aby hral Elden Ring, ktorému vytvoril históriu. Dôvodom bola obava z toho, že by ho hra príliš pohltila. Namiesto toho sa radšej venoval písaniu dlho očakávaného pokračovania svojej epickej fantasy série.

Spisovateľ stojí za históriou hernej série

George R. R. Martin v nedávnom rozhovore pre The Late Show so Stephenom Colbertom povedal, že pokryl udalosti, ktoré sa stali 5000 rokov pred aktuálnou časovou osou hry. Na projekte pracoval už dlhší čas. Zároveň sa priznal, že Elden Ring vôbec nehral, aby mohol dokončiť svoje rozpracované projekty.

Renomovaný autor nedávno vydal knihu The Rise of the Dragon: An Illustrated History of the Targaryen Dynasty, grafický román s veľkým množstvom umeleckých ilustrácií, ktoré vychádzajú z diela Oheň a krv.

S moderátorom sa dotkli aj jeho vlastnej hernej histórie, keď bol podľa vlastných slov závislý na hrách ako Railroad Tycoon, Master of Orion a Homeworld. Vyzdvihol tiež prácu na vývoji hier – niektoré vznikajú dlhšie ako filmy.

Podstatnú časť rozhovoru sa venoval aj jeho aktuálnej literárnej tvorbe. Tá je podľa jeho názoru oproti dielam v minulosti viac pesimistická. Okrem klimatickej krízy vidí problém v jadrovej hrozbe.

Aktuálne dokončuje román The Winds of Winter, ktorý je šiestym dielom zo série Pieseň ľadu a ohňa. Je si vedomý aj očakávaní fanúšikov, ktorí túžia po pokračovaní – ubezpečil ich, že kniha je hotová asi z troch štvrtín.

Faktom zostáva, že americký spisovateľ chcel priniesť záver Piesne ľadu a ohňa už pred vyše 10 rokmi. Mala by byť podstatne dlhšia ako jeho doteraz najdlhšie dielo zo spomenutej série. Už nám teda len zostáva čakať na moment dokončenia. A možno si George R. R. Martin nakoniec zahrá aj hru Elden Ring, pre ktorú vytvoril kompletnú históriu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Jedno z najväčších herných štúdií bude ešte väčšie: Dočkáme sa nových titulov?

Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame