Slováci prepadli novej reality show na Netflixe: Zem je láva ťa extrémne pobaví!

Reality show Floor is lava od Netflixu musíš vidieť

Reality show Floor is Lava od Netflixu musíš vidieť (Zdroj: Netflix)

#Určite to poznáš. Už ako deti sme sa zvykli hrávať hru Zem je láva. Princípom bolo dostať sa z jedného bodu na druhý bez toho, aby si sa dotkol podlahy. No a teraz si predstav, že by to tak bolo „naozaj“, nehovoriac o tom, že v cieli by na teba čakala slušná finančná odmena. Išiel by si do toho?

Netflixu ide tento rok karta. Posúva nám aj naďalej skvelé filmové či seriálové projekty, ktoré nenudia a dokážu nás (mnohokrát aj nadpriemerne) odrovnať svojim spracovaním. Okrem toho streamovací gigant ťažil aj z koronakrízy. Ľudia nemohli chodiť do kina a Netflix s veľkosťou svojho obsahu nemá v Európe konkurenta.

Reality show na Netflixe bavia vo veľkom

Aby toho však nebolo málo, stále častejšie môžeme sledovať aj rôzne reality show. Môže za to hlavne pikantná šou Too Hot to Handle o desiatke mladých nadržancov, ktorí sa spolu stretli na luxusnom ostrove. Podmienkou bolo, aby sa medzi sebou nebozkávali a nemali ani sex, inak prídu o šancu vyhrať 100-tisíc dolárov.

Pikantná reality šou Too Hot to Handle je hitom: Pozri sa na sexu chtivé súťažiace, ktoré mali intímnosti zakázané

Nakoniec sa z toho vykľul obrovský hit a v Netflixe mohli opäť búchať šampanské. No prišiel čas na novú reality show. Nielen zábavnú, ale aj sympatickú a blízku ľuďom. Tvorcovia nemuseli ísť až tak ďaleko – stačilo nazrieť do našich detských spomienok.

Reality show Floor is lava od Netflixu musíš vidieť
Reality show Floor is Lava nezvládne každý (Zdroj: Netflix)

Jednoduchý koncept, ktorý pozná každý

Floor is Lava (Zem je láva) pracuje s mimoriadne jednoduchým konceptom. V jednej miestnosti, ktorá je vždy tematicky zariadená, sa nachádza hneď niekoľko ciest, ako sa dostať z bodu A do bodu B. Každý tím môže použiť čokoľvek, aby sa dostal do cieľa bez pádu. Všade dookola sa totiž nachádza „láva“, pričom pád do nej znamená, že si v hre skončil.

V každej časti súťažia tri tímy po troch hráčoch. Dôležité je v prvom rade čo najskôr sa dostať do cieľa, pretože rýchlejší vyhráva. Potom sú tu samozrejme počty ľudí z tímu, ktorým sa podarí do cieľa dostať. Jednoducho povedané – najlepšie pre výhru je, aby celá trojica stihla prísť do cieľa v čo najkratšom čase.

Reality show Floor is lava od Netflixu musíš vidieť
Reality show Floor is Lava od Netflixu musíš vidieť (Zdroj: Netflix)

Pobavenie na prvom mieste

Rozhodne to ale nie je také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Množstvo kulís v miestnosti je pohyblivých a ty nikdy nevieš, či je najbližší objekt pevne ukotvený, alebo len pláva na hladine. Výsledkom je množstvo vtipných situácií, ktoré ti pripomenú množstvo starší podobných reality show.

Neuveríte, že toto chodilo v televízii: 10 slovenských reality shows, na ktoré sme takmer zabudli

Programom Floor is Lava sprevádza Rutledge Wood, ktorého môžeš poznať ako komentátora NASCAR, olympijských hier či jedného z moderátorov americkej (a tentokrát doslova) mutácie Top Gearu. Svoju robotu si tu odviedol solídne, aj keď je nutné povedať, že sa príliš nenamáhal.

Reality show Floor is lava od Netflixu musíš vidieť
Reality show Floor is Lava od Netflixu musíš vidieť (Zdroj: Netflix)

Musíš vypnúť mozog

Netflix trafil klinec po hlavičke a priniesol niečo, čo tu síce kedysi dávno bolo, no dnes sa už musíme spoliehať len na reprízy takých šou, akými boli Ninja faktor či Pevnosť Boyard. Samozrejme, samotná súťaž je v podstate extrémne stupídna a pri mnohých situáciách si budeš klopať na čelo – hlavne zo samotných súťažiacich.

Pokiaľ ale dokážeš vypnúť mozog a užiť si niekoľko hodín pred televízorom smejúc sa na ľuďoch, ktorí sa snažia prešplhať cez grilované kurence, aby mohli následne vytiahnuť pizzu z pece aj s kľúčom, rozhodne nemáš nad čím premýšľať. Floor is Lava je presne to, čo teraz potrebuješ.

Zdroj: hashtag.sk, Netflix
Odporúčame