Najočakávanejšie filmy posúvajú dátum premiéry: Pandémia zasadila svetu kinematografie ďalší úder

Očakávané filmy posúvajú svoje premiéry.

Najočakávanejšie filmy posúvajú svoje premiéry (Zdroj: unsplash.com)

#Počas posledných pár mesiacov sme si mohli užiť okrem iných vymožeností aj slobodu v podobe návštevy kina. Napriek tomu, že väčšina svetovej filmovej produkcie sa pozastavila alebo sa premiéry filmov presunuli priamo na online platformy, ľudia niektoré filmy túžobne očakávajú. Cestu do kín im však znova zahatalo sprísňovanie opatrení proti šíreniu koronavírusu.

Medzi filmy, na ktoré sa ľudia tešili patrí rozhodne aj Duna. Pôvodný dátum premiéry mal byť 20. november. Neskôr sa zmenil na 18. december, no ani tento dátum napokon nie je reálny. Film podľa ikonickej knižnej predlohy si v kine budeš môcť pozrieť až v októbri 2021. Ostáva veriť, že dovtedy sa situácia okolo globálnej pandémie upokojí.

Duna však nie je jediným filmom, ktorý musí čeliť aktuálnej situácii. Podobným procesom prešli stovky filmov, ktorých premiéry boli naplánované na rok 2020. Výnimkou nie je napríklad ani Black Widow, film z dielne Marvelu, ktorým má začať dlho očakávaná štvrtá fáza. Dátum premiéry sa niekoľkokrát menil aj v prípade filmu Wonder Woman 1984, no napokon by sme ho mali vidieť už v decembri 2020.


Koronavírus útočí aj na filmový priemysel: Premiéra James Bonda je odložená až na november


Preložený je aj film Ghostbusters: Afterlife, ktorý namiesto júla 2020 uvidíme v marci 2021. Pandémia neobišla ani najznámejšieho agenta. No Time To Die, novinku s Jamesom Bondom, si v kine budeš môcť pozrieť namiesto apríla 2020 až v rovnakom miesiaci v roku 2021. Tiché miesto malo taktiež predstaviť svoje pokračovanie, no namiesto marca 2020 je aktuálne reálnym dátumom premiéry apríl 2021. Práve v októbri 2020 sme mali vidieť aj druhú časť Venoma. Žiaľ, aj na tento filmový zážitok si budeme musieť počkať a plánovaná premiéra je v júni 2021.

Podobným spôsobom boli odložené ďalšie očakávané filmy. Na ktorý sa po skončení pandémie pôjdeš určite pozrieť.

Zdroj: hashtag.sk, cnet.com
Odporúčame