Neuveriteľný príbeh jednej z najúspešnejších pesničiek na YouTube

Neuveriteľný príbeh jednej z najúspešnejších pesničiek na YouTube

Neuveriteľný príbeh jednej z najúspešnejších pesničiek na YouTube. (Zdroj: Filip Kuna)

#Keď Toni Watson, v hudobnom svete pôsobiaca ako Tones and I, zverejnila v máji 2019 svoju pieseň Dance Monkey, bol to okamžitý megahit. Predali sa milióny kópií, dobyla mnoho hitparád. Len na YouTube má viac ako 3 miliardy prehratí a patrí k tým najprehrávanejším piesňam na platforme vôbec.

Z dovtedy neznámej Watsonovej bola zrazu v priebehu chvíle superstar, ako tvrdili niektoré titulky v médiách.

Až na to, že to bolo úplne inak.

Watsonová totiž pracovala v obchode s oblečením, a tak ju bavilo spievanie, že si privyrábala ako pouličná speváčka. Hrávala v baroch, na lokálnych zábavách, ale hlavne na tej ulici.

Keď ju z práce vyhodili, stala sa z nej pouličná umelkyňa na plný úväzok. Kúpila si dodávku, syntetizátor, bubon a takú tú vec, kde nohou stláčate klávesy a potom vám to v slučke opakuje nahranú melódiu a vydala sa na cesty po krajine. 

Rok aj pol takto fungovala, každý večer, či bola zima alebo pršalo, po maličkých kúskoch si takto zbierala fanúšikov a sledovateľov, ktorí o nej predtým netušili.

Často sa pritom cítila ako taká cvičená opica, baviť náhodných okoloidúcich na lusknutie prsta. A presne po jednom takomto extrémne frustrujúcom večeri, kedy jej ešte aj zhodili klávesy, chceli ju okradnúť či vysmiali, ako hrozne spieva, napísala pesničku o tancujúcej opičke, teda Dance monkey.

Pieseň zase spievala len na ulici, vedľa svojej dodávky, po niekoľkominútovom intre, kým si na tom zariadení, čo to v slučke opakuje, nahrala všetky potrebné melódie. 

Ale bola taká dobrá, toľkým ľuďom sa páčila, že po niekoľkých mesiacoch z nej urobili verziu pre rádio. No a o 3 miliardy YouTube prehratí neskôr tu píšem ja tento text.

A aké poučenie, inšpiráciu do života si z toho môžeme zobrať my všetci?

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
KVÍZ Marketingový guru sa nezaprie: Dáš tieto otázky na plný počet?

Že trpezlivosť A extrémne veľa tréningu ruže prináša.

Toni Watson nie je jediným príkladom. Tým istým si prešli mnohí iní herci, speváci, športovci, či podnikatelia. Ale môj najobľúbenejší príklad je ten o skupine Beatles, tí hrali ešte aj v striptízových baroch. A čo vy? Čo máte robiť v tej svojej oblasti, aby ste aj vy boli takí dobrí a slávni ako oni?

(Zdroj: Filip Kuna)
Zdroj: Filip Kuna
Odporúčame