Figy v našich domácnostiach zažívajú čoraz vačší boom: Ak ich máš aj ty, vyhral si

Figy

Figy (Zdroj: Unsplash.com/Tetiana Padurets)

#Nie každá domácnosť už má na dvore len jablone. Mnohí z nás patria k tým šťastlivcom, čo sa im na dvore podarilo vypestovať figu. Nie borovú, ale tú, čo poznáš z dovoleniek. Mohutný strom s krásnymi listami a jeho plody ešte krajšie chutia.

Výnimočné v mnohých smeroch

Nejde však len o chuť, figy majú oveľa väčší potenciál pre naše zdravie. Ak ťa teda každý rok potešia sladučké plody figy, mal by si vedieť, že v sebe skrývajú oveľa viac, než len ich úžasnú chuť. Nájdeš v nich vitamín A, C, K, B a taktiež draslík, magnézium, meď, zinok, mangán a železo. Dokážu bojovať proti zápche, tým pádom dokážu zlepšiť trávenie.

Sú výborné pri znížení krvného tlaku, ale aj cukru v krvi a čo poteší najmä nežné pohlavie, sú výbornou prevenciou proti rakovine prsníka. Figy majú veľký význam aj pre všetkých, ktorí trpia anémiou – obsahujú železo, ktoré je kľúčovou zložkou hemoglobínu.

Vhodné na pokožku aj vlasy

Vedel si, že figy sú vhodné aj na hyperpigmentáciu? Významne totiž znižujú melanín pokožky, stratu vody i kožný maz. Preto sú ideálne aj na boj s akné, či vráskami. Lenže tým sa to nekončí, figy stále majú čím prekvapiť! Sú výborné v boji proti vypadávaniu vlasov a obsahujú všetky živiny potrebné k tomu, aby tvoja koruna krásy rýchlejšie rástla.

Takže už ti ostáva len nasledovné – zasadiť strom a počkať si na svoje plody, alebo v najbližšom obchode túto zdravú maškrtu zakúpiť a pochutnať si na nej. Dobrú chuť!


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame