Elton John sa so svojimi fanúšikmi rozlúči na festivale Glastonbury v roku 2023

Festival Glastonbury (Zdroj: Unsplash.com/James Genchi)

#Známy anglický 75 ročný spevák Elton John má rozplánované už svoje globálne rozlúčkové turné. Speváka rozhodne poznáš aj ty vďaka jeho hitom ako sú I’m still standing, Don’t Go Breaking My Heart alebo skladba kde spieva aj Dua Lipa Cold Heart.  Teraz sa objaví ako aj headliner.

Elton John počas svojho turné s názvom ,,Farewell Yellow Brick Road“ má naplánovaných viac ako 300 koncertov. Pôvodne ho mal skončiť v roku 2021, no kvôli pandémií sa turné predĺžilo. Speváka a festival spája ešte jedna vec. John mal v roku 1970 svoj prvý veľký hit ,,Your Song“. V tom istom roku sa v juhozápadnom Anglicku konal aj prvý festival Glastonbury. Lístky vtedy stáli len jednu libru.

Napriek jeho úspešnosti nikdy nehral na známom festivale. Tento popredný a významný hudobný festival si speváka vychutná v poslednú noc podujatia v roku 2023. Ako aj sám spevák tvrdí, bude to rozlúčka s anglickým publikom. S tým americkým sa rozlúčil 20. novembra v Los Angeles.

Glastonbury je jedinečný v tom, že sa vypredá ešte predtým, než budú ohlásení headlineri, vzhľadom na silu predchádzajúcich zostáv s hviezdami ako Beyonce, Davida Bowieho, Dolly Parton, Brucea Springsteena a Rolling Stones. Na minuloročnom Glastonbury sa headlinerom stal aj 80 ročný Paul McCartney. Elton John, tak nebude najstarším headlinerom, no určite bude jedným z najvýznamnejších.

,,Každý týždeň hovorím s novými umelcami vo svojej rozhlasovej relácii a Glastonbury je často citované ako kľúčový moment pri rozbiehaní ich kariéry – skutočná podpora vznikajúcich talentov na festivale je niečo, čo som dlho obdivoval,“ uviedol vo vyhlásení sám spevák Elton John.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame