Fenomén Carpool Karaoke odštartoval s Georgom Michaelom: Pozrite, ako si nebohý spevák dokázal vystreliť sám zo seba

Youtube

#Rok 2016 bol pre hudobnú scénu tragický a podčiarkla to smrť jedného z velikánov pop music – Georga Michaela – počas týchto Vianoc. Kým Michael zostane v pamäti väčšiny ľudí ako spevák často sentimentálnych hitov z 80. a 90. rokov, mal v sebe aj humornú stránku. Napríklad v roku 2011 bol vôbec prvým hosťom niečoho, čo James Corden neskôr pretransformoval na Carpool Karaoke.

Ak nepoznáte Carpool Karaoke, tak vedzte, že je to relácia, v ktorej James Corden šoféruje a spieva skladby spolu s hudobnou hviezdou, ktorá s ním sedí v aute. Tiež je to relácia, ktorá priniesla na Youtube najpozeranejšie video roku 2016 – spoločnú jazdu Jamesa Cordena so speváčkou Adele. Toto video malo celkovo 142 miliónov prehratí.

V roku 2011 bol koncept Carpool Karaoke ešte v plienkach, Corden však pripravil skeč s Georgom Michaelom v aute pre charitu Comic Relief. Spolu si zaspievali pár hitov, no a Michael tiež ukázal, že mu nie je cudzia sebairónia. Keď ho totiž Corden nechcel pozvať na Comic Relief, Michael sa urazil a spýtal sa, či je to preto, že je gay. A práve preto je George Michael vlastne spoluzodpovedný, za následný úspech relácie.

Odporúčame