Inšpirácie z Instagramu: Zažiar v oversized kúskoch, naučíme ťa ich kombinovať

Oversized fashion

Oversized móda je stále v kurze (Zdroj: Freepik/claaaupg)

#Zahoď predsudky o tom, že oversized oblečenie je vhodné len na doma. Aj keď možno pôsobí trošku nedbalo a neforemne, stále je trendy. Dokážeš z neho vyčarovať outfity, ktoré budú mať „wow efekt“. Na čo je dobré myslieť pri skladaní outfitu? Nechaj sa inšpirovať našimi tipmi, ktoré ti zaručia super cool outfit nielen na bežný deň.

Základné pravidlá oversized módy

Výber vhodnej veľkosti

Oversized kúsky ponúkajú voľnosť (a to doslovne)! Nenechaj však svoje krivky zaniknúť pod príliš veľkým odevom. Pri nákupe sa drž pravidla, že dané oblečenie by nemalo byť väčšie o viac než dve konfekčné veľkosti.

Pozor na motív a kombinácie

Ak nechceš vyzerať ako vo vreci od zemiakov, zvoľ kúsok, ktorý má aspoň minimálnu potlač, prípadne zaujímavé aplikácie. Nie je nič horšie ako nudné jednofarebné kusy látky, ktorými sa kompletne zahalíš. Ideálne je jeden oversized kúsok skombinovať s klasickým.

Oversized v tvojich rukách

Určite je dobré jednotlivé kúsky skrotiť. Je to úplne jednoduché. Stačí, ak použiješ opasok a razom z dlhých voľných šiat vykúzliš niečo celkom iné. Skvelým tipom je aj zastrčenie svetra alebo trička do nohavíc – pritom postačí, ak zastrčíš len prednú časť. Hneď bude pôsobiť viac upravene!

Ako nosiť oversized módu?

Veľké vrchné kúsky

Čoskoro tu máme jeseň a určite oceníš, ak budeš štýlová a zároveň v teple. Odlož krátke bundičky a siahni po niečom veľkolepom. Obrovský jesenný (alebo neskôr zimný) kabát, či obľúbené teddy coaty sú v kurze aj na nasledujúcu sezónu. Zvyšok outfitu už dolaď podľa chute – či zvolíš obtiahnuté kúsky, alebo ukryješ pred svetom ďalšiu oversized vrstvu, trebárs široké nohavice, je len na tebe.

Oversized elegancia

Áno, oversized kúsky sa dajú namiešať aj do elegantného outfitu. Stačí, ak si na udalosti, ktoré vyžadujú o niečo formálnejší odev, vezmeš oversized elegantné šaty doplnené opaskom, alebo sa inšpiruješ nasledujúcim postom. Nohavice, pokojne aj užšieho strihu, doplň o voľnú blúzku alebo top.

Basic, ale pohodlné

Najväčšou klasikou vo svete oversized sú asi teplákové súpravy. Ak však nechceš investovať do nejakej drahej, alebo chceš len príjemnú zmenu, môžeš siahnuť aj po veľkej mikine (mimochodom, dá sa nosiť aj ako mikinové šaty) a legínach. Legíny odporúčame vyberať hrubšie, ideálne športové alebo určené na cvičenie.

Oversized a sexi

Chceš sa odhaliť a zároveň si obliecť niečo oversized? Nie je problém! Speváčka SIMA ti môže byť skvelou inšpiráciou. Často sa oblieka do oversized lookov. Nás zaujal tento na prvý pohľad obyčajný outfit, ktorý ozvláštnila širokými nohavicami. A tie sú neskutočne trendy.

Klasický mestský look

Klasika do mesta na chladnejšie dni – rifle (pokojne nejaké baggy) a obyčajné oversized tričko. Týmto outfitom možno nezažiariš, ale určite nie je krokom vedľa. A hlavne, je extrémne pohodlný! Pri potulkách mestom či nákupným centrom predsa nechceš, aby ťa niečo niekde omínalo, no nie?

Obľubuješ oversized módu?

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame