Advokátska skupina má nezvyčajnú požiadavku: Chcú, aby Facebook podporil polygamné vzťahy

polygamný pár

Facebook by mal začať rešpektovať polygamné vzťahy (Zdroj: Freepik/golubovystock)

#Advokátska skupina vyzýva Meta, aby umožnila používateľom Facebooku uviesť vo svojich profiloch viac ako jedného romantického partnera. V liste Organizácia pre polyamoriu a etickú nemonogamiu (OPEN) poslala gigantovi sociálnych médií správu vo štvrtok, že súčasný dizajn funkcie stavu vzťahu na Facebooku je „vylučujúci“ voči ľuďom, ktorí praktizujú etickú nemonogamiu. Skupina požiadala, aby Meta umožnila používateľom označiť všetkých svojich romantických partnerov.

Zvýši sa popularita Facebooku?

„Toto obmedzenie v najlepšom prípade zachováva marginalizáciu nemonogamných vzťahov; v najhoršom prípade poškodzuje nemonogamných používateľov tým, že zachováva sociálne stigmy týkajúce sa platnosti a autentickosti ich vzťahov,“ uviedol OPEN.

Informáciu povedal hovorca Meta pre magazín The New York Times a poznamenal, že Facebook už umožňuje používateľom uviesť na svojom profile, že sú v „otvorenom vzťahu“ s jednou alebo viacerými ľuďmi. Načasovanie žiadosti sa môže zdať zvláštne vzhľadom na Facebook klesajúca denná používateľská základňa, ale je to v súlade s rastúcim počtom ľudí, ktorí sa ocitli v nemonogamných vzťahoch.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, engadget.com
Odporúčame